Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zabawa tańcem

Zaspokojenie naturalnej aktywności ruchowej przedszkolaków wymaga od wychowawców wielkiego nakładu pracy, cierpliwości, ale też pomysłowości. O takich formach pracy z dzieckiem nadpobudliwym rozmawiano podczas warsztatów muzycznych w miniona sobotę w Miejskim Przedszkolu nr 9 w Jarosławiu. Do udziału zaproszeni zostali nauczyciele wychowania przedszkolnego wszystkich przedszkoli w Jarosławiu i naszym powiecie.
Fot. Archiwum MP 9
Kamilla Palińska i Agata Kolasa-Skiba.
Kamilla Palińska i Agata Kolasa-Skiba.

Warsztaty poprowadziła Kamilla Palińska - wieloletni doradca metodyczny w zakresie muzyki, edukator MEN - organizatorka wielu kursów, szkoleń, warsztatów dla nauczycieli w całej Polsce. Na warsztatach prezentowała formy i metody pracy z muzyką, przedstawiła kreatywne rozwiązania, aktywizujące dzieci i nauczyciela. Przekazała nauczycielom pomysły do wykorzystania na zajęciach, lekcjach, na uroczystościach szkolnych. Na warsztatach zaprezentowała nauczycielom tematykę dotyczącą Wiosny, Dnia Dziecka, Święta Mamy i Taty aktywnych metod słuchania muzyki klasycznej, aktywne wykorzystanie piosenek w pracy z dziećmi nadpobudliwymi, układy tańców integracyjnych oraz tworzenia muzyki itp. Jednocześnie będąc osobą pełną życia, energii, uśmiechu, humoru, budzi chęć do pracy, inspiruje oraz zapala swoim entuzjazmem. Jednakowo także potrafi przekazać w bardzo czytelny i jasny sposób tajniki pracy z dziećmi wymagającymi większej uwagi. Czas spędzony na zajęciach był dla każdego z uczestników okazją do refleksji, ale także spojrzenia z nowej perspektywy na sposób nauki i wychowania przedszkolnego. Warto było wziąć udział w warsztatach - komentowali nauczyciele. Warsztaty są niezapomniane i  niepowtarzalne i pozostaną w pamięci - podkreśla dyrektor MP 9 w Jarosłąwiu Agata Kolasa-Skiba - organizatroka i pomysłodawczyni zajęć .
Kamilla Palińska podzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą z nauczycielami, przekazała także materiały metodyczne (ciekawe schematy zajęć, ćwiczeń, układów tanecznych) do wykorzystania przez nauczycieli w swojej pracy pedagogicznej.

Iwona Międlar
Wydział Oświaty
(22.04.2015 | aktualizacja 22.04.2015 12:44)
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31