Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Poprawa czystości w mieście

Blisko stuprocentowe zwiększenie liczby dróg powiatowych objętych cotygodniowym zamiataniem, pojawienie się dodatkowych koszy ulicznych oraz wspólny system sprzątania dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich, to główne ustalenia ubiegłotygodniowego (23.04) spotkania burmistrza Waldemara Palucha z przedstawicielami zarządców dróg oraz służb odpowiedzialnych za czystość i zieleń w mieście. Celem jest czysty Jarosław.
Fot. M. Młynarska

Czystość w mieście po raz kolejny była głównym tematem narady zwołanej przez burmistrza Waldemara Palucha. W ubiegłym tygodniu (23 kwietnia) gospodarz miasta spotkał się z zarządcami dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich, służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku i zieleni, przedstawicielami Straży Miejskiej oraz dwóch wydziałów Urzędu Miasta. Rozmowy dotyczyły wypracowania wspólnych rozwiązań, które mogłyby usprawnić dotychczasowe działania służb. Zarządcy przedstawili zakres swoich obowiązków oraz podzielili się problemami z jakimi spotykają się na co dzień. Zadeklarowali chęć współpracy, przystąpienia do opracowania systemu i synchronizacji sprzątania dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich oraz koszenia traw. Pracami będzie koordynowało PGKiM. Wymiernym efektem narady jest też blisko stuprocentowe zwiększenie liczby dróg powiatowych objętych cotygodniowym zamiataniem (pozostałe będą sprzątane w systemie interwencyjnym), decyzja o konieczności pojawienia się dodatkowych koszy ulicznych po zbilansowaniu potrzeb i kosztów oraz sprzątanie terenów zielonych np. parków także w niedzielę rano.

Jak wielokrotnie podkreślał burmistrz W. Paluch: - Celem jest czysty Jarosław. Zależy mi na usprawnieniu działań oraz współpracy, która będzie przynosiła efekty.

W spotkaniu uczestniczyli: Jerzy Lechwacki - kierownik GDDKiA Rejonu Jarosław, Stanisław Rokosz - inspektor GDDKiA, Zbigniew Bojarski - kierownik  Rejonu Dróg Wojewódzkich w Jarosławiu, Janusz Obłoza - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, Wiktor Biela - kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta, Tadeusz Matysiak - właściciel Firmy P.P.U.H "Mapa - 2" dbającej o miejską zieleń, Krzysztof Sopel - prezes PGKiM, Andrzej Jędrejko - komendant Straży Miejskiej, doradca burmistrza Zbigniew Możdżeń, Rafał Młynarski - dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej wraz z pracownikiem Władysławem Brodowiczem oraz Artur Zwolski i Adam Dejneka - pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska.

Dla przypomnienia:

To nie pierwsze tego typu spotkanie. Podczas narady  zwołanej 13 kwietnia br., burmistrz zwrócił szczególną uwagę na potrzebę zorganizowania dodatkowych, pozimowych prac porządkowych w mieście. Dlatego PGKiM zwiększyło kursy sprzętu sprzątającego ulice do dwóch razy w tygodniu (wtorek i piątek popołudniu). Od 17 kwietnia br. dodatkowo pracuje zamiatarka na ulicach: 3 Maja - Krakowska, Kraszewskiego, Przemyska i w obrębie Starego Miasta. Rozszerzone zostały również dyżury pracowników PGKiM sprzątających w piątki i soboty newralgiczne punkty miasta, takie prace wykonywane są też w niedzielne poranki. Więcej TUTAJ.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.04.2015 | aktualizacja 02.05.2015 01:39)
Archiwum
Wrzesień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30