Aktualności / wydarzenia

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Po raz piąty w Jarosławiu obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na jarosławskim Rynku zebrało się wielu przedstawicieli instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, ale także władze miasta, powiatu, związkowców, placówek pomocy społecznej.

"Rzeczywistość zmieniamy my wszyscy - to od naszej świadomości zależy jakość życia. Nie zapominajmy, iż wokół nas są różni ludzie, każdy z nich ma prawo do dobrego godnego życia i do szczęścia" - takimi słowami zastepca burmistrza Bogdan Wołoszyn przywitał uczestników happeningu.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jarosławiu, Polski Związek Niewidomych koło w Jarosławiu, Polski Zwiazek Głuchych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Polski Czerwony Krzyż - to organizatorzy tegorocznej akcji.

"Czy dzień taki jest potrzebny w naszym mieście? Zadałem sobie to pytanie dzisiaj i wiem, że tak. Bardzo dużo zrobiliśmy dla osób niepełnosprawnych , ale też nie ukrywajmy, jeszcze sporo jest do wykonania" - powiedział prezes jarosławskiego PSOUU Mariusz Mituś.

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną uświetniły występy orkiestry OSP z Pruchnika, można było kupić wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne podczas zajęć terapeutycznych i warsztatów, poznać specyfikę prac różnych jednostek działających w Jarosławiu na rzecz niepełnosprawnych.

Iwona Międlar Biuro Prasowe
UM Jarosławia
(09.05.2007 | aktualizacja 30.11.2007 12:02)
Fot. Paweł Wolontkowski.
Fot. Paweł Wolontkowski.
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65