Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rok ze św. Królową Jadwigą

Święta Królowa Jadwiga, Patronka Publicznego Gimnazjum Nr 1, w bieżącym roku szkolnym była bohaterką wielu wydarzeń, gdyż obchodzimy 620. rocznicę jej wizyty w Jarosławiu.

Począwszy od programu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, poprzez konkursy międzyszkolne - plastyczny i literacki, inscenizację ,,7 scen z życia św. Królowej", konkurs na scenariusz inscenizacji, na programie z okazji Święta Szkoły skończywszy. O lekcjach historii i wychowawczych, na których często przywoływana była ta świetlana postać i jej zasługi, też trzeba wspomnieć. Nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły w Krakowie na Zjeździe Szkół im. św. Królowej Jadwigi i na sesji naukowej w Sali Narad UM. O patronce i obchodach Roku św. Królowej Jadwigi wypowiadaliśmy się dla Polskiego Radia Rzeszów, w dwóch audycjach przygotowanych przez dziennikarkę Bernadetę Szczyptę (emitowane były w ostatnich dniach kwietnia i 7 czerwca br.).

Wrócę do Międzyszkolnego Konkursu na wiersz o św. Królowej Jadwidze, zorganizowanego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Na konkurs wpłynęło 30 utworów napisanych przez 22 uczniów z pięciu jarosławskich szkół: ZSSCHiO im. Marii Curie-Skłodowskiej, ZSO im. Książąt Czartoryskich, PG 2 im. ks. Stanisława Konarskiego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i oczywiście z naszego gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi.

Na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się 15 czerwca zaprosiliśmy m.in. dyrektor MBP Elżbietę Tkacz, Jolantę Wiśniewską - jurorkę konkursu, przedstawicielkę Rady Rodziców Bożenę Job, dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów naszj szkoły.

Spotkanie odbywało się w sali, którą m.in. zdobiły nagrodzone prace w konkursie plastycznym. Zastępca dyrektora Elżbieta Śliwińska powitała zebranych i podziękowała wszystkim, dzięki którym konkurs mógł się odbyć, a zatem nauczycielom, uczestnikom, współorganizatorom, jurorom, sponsorom nagród oraz okolicznościowych tomików złożonych z nagrodzonych wierszy i prac plastycznych. Miłe słowa usłyszeliśmy również od dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbiety Tkacz.

Miałam wielką przyjemność, jako współorganizatorka oraz prowadząca program, gratulować laureatom konkursu, wręczać im nagrody. Wzbogaceniem uroczystości była recytacja wszystkich nagrodzonych wierszy przez Magdę Kaniowską, Patrycję Magurę, Bernadetę Mazur, Klaudię Grandę i Patrycję Lech. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, wręcz rodzinnej atmosferze, z pewnością za sprawą duchowej obecności św. Jadwigi Królowej.

Zamieszczam jeszcze werdykt komisji w składzie: Grażyna Stopa, Jolanta Wiśniewska i Lidia Wojtyna. Nagrody: I miejsce- Joanna Romanik z ZSSCHiO, II - Klaudia Granda z PG 1, III - Monika Missa z PG1. Wyróżnienia: Edyta Koniuszy z ZSSCHiO, Kinga Jedynak z PG 2, Aleksandra Raczyńska z PG2, Joanna Gwóźdź z PG 1.

W imieniu organizatorów serdeczne słowa podziękowania kieruję do burmistrza Andrzeja Wyczawskiego za okazaną pomoc finansową przy wydaniu tomiku.

Marta Zadorożna
Publiczne Gimnazjum nr 1
(19.06.2007 | aktualizacja 30.11.2007 12:17)
Dyrektor MBP Elżbieta Tkacz
Dyrektor MBP Elżbieta Tkacz
Wicedyrektor E. Śliwińska, E. Tkacz i B. Job (Rada Rodziców)
Wicedyrektor E. Śliwińska, E. Tkacz i B. Job (Rada Rodziców)
Grupa poetycka z "jedynki"
Grupa poetycka z "jedynki"
Recytacje...
Recytacje...
... w wykonaiu młodzieży gimnazjalnej
... w wykonaiu młodzieży gimnazjalnej
Nagrody dla nauczycieli
Nagrody dla nauczycieli
Grupowe zdjęcie nagrodzonych, organizatorów, nauczycieli i jurorów. Fot. E.Ś. i A.J.
Grupowe zdjęcie nagrodzonych, organizatorów, nauczycieli i jurorów. Fot. E.Ś. i A.J.
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31