Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Kolorowe Święto Dzieci

29 maja 2016 r. jarosławski rynek stał się interaktywnym placem zabaw dla wielu dzieci. To kolejny słoneczny weekend majowy, w którym całe rodziny zebrały się na starym mieście, by wesoło spędzić czas korzystając z wielu atrakcji.

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. W tym roku na jarosławskim rynku w radosny klimat wprowadzały liczne występy artystyczne dzieci z miejskich przedszkoli, artystów Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu oraz grupy tanecznej reprezentującej Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu.

Dla wielbicieli J. Tuwima Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, wiersze pt. „Rzepka" i „Lokomotywa", które odczytali m. in. burmistrz Waldemar Paluch, zastępca burmistrza Dariusz Tracz, zastępca komendanta Straży Miejskiej Bogusław Ryzner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu Elżbieta Śliwińska.

Tradycyjnie, jak co roku, na dzieci czekały liczne dmuchane place zabaw, kule wodne, malowanie twarzy, bańki mydlane, trampolina, uliczne układanki oraz szereg radosnych zabaw pod okiem animatorów.

Dla tych, którzy chcieli podpatrzeć pracę służb ratowniczych i mundurowych, była możliwość wypróbowania ich sprzętu w formie zabawy.

W trakcie zabawy trwał finał międzyszkolnego turnieju, organizowanego w ramach programu „Pierwsza pomoc - ratownicy są wśród nas". W rywalizacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, udział wzięło  jedenaście trzyosobowych drużyn z jarosławskich  szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zarówno zwycięzcom turnieju, jak i finalistom konkursu w ramach XXI Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu nagrody rzeczowe wręczył burmistrz miasta Jarosławia.

Finałem tegorocznego święta dzieci było wypuszczenie baloników z pozdrowieniami i dobrymi życzeniami od jarosławskich dzieci do wszystkich dzieci na całym świecie.

 

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii.

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.05.2016 | aktualizacja 01.06.2016 09:45)
Fot. Renata Pęcak
Fot. Jacek Kwieciński
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31