Aktualności / wydarzenia

Puchar Polski dla drużyny PKS KOLPING FRAC Jarosław

Tenisiści stołowi PKS Kolping Frac Jarosław w ostatnią niedziele (29.05) zdobyli w Bydgoszczy Drużynowy Puchar Polski Mężczyzn. W finale pokonali 3S Polonię Bytom 4:1.

W tegorocznym finale Pucharu Polski zagrały trzy zespoły, które występowały w tym sezonie we Wschodzący Białystok Superlidze. Dwa z nich - PKS Kolping Frac Jarosław i 3S Polonia Bytom to brązowi medaliści tegorocznych rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski. Zooleszcz Gwiazda zakończyła ligę na ósmym miejscu, ale za to broniła pucharu zdobytego przed rokiem. Rodzynkiem w tym towarzystwie była siódma ekipa 1 ligi grupy południowej - AUKS Trefl Zamość. W półfinałach spotkały się zespoły z Bydgoszczy i Bytomia oraz Zamościa i Jarosławia. W obu parach lepsi okazali się brązowi medaliści Superligi i to oni rozstrzygnęli między sobą batalię o puchar. Po dwuipółgodzinnej grze ostatecznie zwyciężyli tenisiści PKS Kolping Frac Jarosław, pokonując 3S Polonię Bytom 4:1. Świetnie zagrał Wang Zeng Yi, który wygrał wszystkie swoje spotkania, zarówno w singlu jak i deblu. To właśnie on przypieczętował zdobycie Pucharu Polski pokonując w ostatnim pojedynku 3:1 Pawła Chmiela; decydującego seta wygrał 11:1.

PKS Kolping Frac Jarosław - 3S Polonia Bytom 4:1

Wang Zeng Yi - Niagol Stojanov 3:1
Bartosz Such - Paweł Chmiel 3:1
Robert Floras - Tomasz Konecny 1:3
Wang Zeng Yi/Robert Floras - Tomasz Konecny/Niagol Stojanov 3:2
Wang Zeng Yi - Paweł Chmiel 3:1