Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rewelacja: Grupa Teatralna "Plast-ter"

Jak nawiązać kontakt z utalentowaną młodzieżą? Odpowiedź na to pytanie znaleźli założyciele działającej przy MOK grupy "Plast-ter".

Jarosławska premiera widowisk scenicznych "Garby" według opowiadania Leszka Kołakowskiego oraz monodramatu "Szczęśliwy Dom" według Karla Haska zostały wystawione 19 czerwca 2007 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Ruch sceniczny przygotowali Barbara Płocica i Paweł Sroka. Równie ważna okazała się aranżacja muzyczna, która opracował Witold Marut. Wielkie brawa należą się Grupie "Plast-ter" działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury od kwietnia bieżącego roku. W grupie tej uczestniczy młodzież z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jej celem jest zapoznanie z technikami teatralnymi i historią teatru.

Spektakl "Garby" to ukazanie krzywdy, jaką można wyrządzić drugiej osobie poprzez niewłaściwą ocenę, a także przedstawienie bezradności jednostki ludzkiej stającej wobec tłumu. Natomiast monodramat "Szczęśliwy Dom" w reżyserii Barbary Płocicy wykonany przez niezwykle utalentowanego aktorsko pracownika Miejskiego Ośrodka Kultury - Pawła Srokę ukazał młodym ludziom zabawną, choć jednocześnie przerażającą opowieść o tym, w jaki sposób agresywna reklama i manipulacja tzw. "kolorowych czasopism" może zniszczyć dobrze zapowiadający się związek małżeński.

Aranżacje teatralne bez wątpienia przypadły do gustu jarosławskiej publiczności. Owacje na stojąco oraz nie cichnące oklaski, to najlepszy wyraz sympatii dla aktorów. Jeszcze długo po zakończeniu spektakli w holu i na placu przez Miejskim Ośrodkiem Kultury dało się słyszeć pochlebne opinie.

Grupa teatralna "Plast-ter" bardzo chętnie przyjmie w swoje szeregi utalentowaną młodzież, która chce przeżyć przygodę związaną z teatrem.

Paweł Wolontkowski
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji UM
(20.06.2007 | aktualizacja 30.11.2007 12:17)
Fot. Paweł Wolontkowski
Fot. Paweł Wolontkowski
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31