Aktualności / wydarzenia

Wyścig kolarski w deszczowej aurze

W dniu 6 lipca br. Rynek Starego Miasta w Jarosławiu był miejscem startu do trzeciego etapu XVIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków z metą w Tarnobrzegu.

Przy porywistym wietrze i w ciągle padającym deszczu kolarze na znak Burmistrza Miasta Andrzeja Wyczawskiego wyruszyli na trasę etapu liczącą 178 kilometrów. Po starcie i dwukrotnym okrążeniu miasta kolarze rozegrali na Rynku lotny finisz, którego zwycięzcą został Lars Wackernagel (z grupy Team Sparkasse).

Trasę z Jarosławia do Tarnobrzega najszybciej pokonał Piotr ZARADNY (DHL Autor), który po pasjonującym finiszu wyprzedził Krzysztofa JEŻOWSKIEGO (CCC Polsat) i Słoweńca Mateja STARE z grupy Perutnina Ptuj.

Gośćmi startu do trzeciego etapu w Jarosławiu byli między innymi: Senator RP Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wyścigu Waldemar Krenc, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Ziemia Przemyska Andrzej Buczek, Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan, towarzyszący wyścigowi medaliści olimpijscy Mieczysław Nowicki, Zbigniew Pietrzykowski.

Gospodarzy imprezy reprezentowali: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia Marian Kozłowski oraz Burmistrz Miasta Andrzej Wyczawski wraz ze swoimi zastępcami: Bogdanem Wołoszynem i Stanisławem Misiągiem.

Zwycięzcą całego wyścigu, który zakończył się 8 czerwca w Łodzi został Polak Łukasz BODNAR. Drugi był jego kolega z tej samej ekipy Action Uniqa Błażej JANIACZYK, a trzeci Słoweniec Gregor GAZVODA (Perutnina Ptuj).

Marek Piotrowski
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(16.07.2007 | aktualizacja 30.11.2007 13:12)
Fot. Paweł Wolontkowski
Fot. Paweł Wolontkowski
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65