Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Mistrzowski start łuczników

W ubiegły weekend (17-18.09) jarosławscy łucznicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego TRAMP przy ZSTiO rywalizowali o tytuły mistrzowskie podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody odbyły się na torach łuczniczych Boruty Zgierz z udziałem 268 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym siedmiu podopiecznych trenera Wiesława Kutyły.
Trzeci od prawej Dawid Nowak - zawodnik UKS Tramp. | Fot.  Archiwum UKS Tramp Jarosław
Trzeci od prawej Dawid Nowak - zawodnik UKS Tramp.
Kinga Oczkowska
W czerwonej koszulce Sylwia Zając.
Na II miejscu Jakub Siwoń.
Na III miejscu Natalia Marcinkiewicz.
Na I miejscu Piotr Maciałek.
Na I miejscu Sylwia Zając, na VIII miejscu Natalia Babiak.

Bardzo udany występ na zawodach łuczniczych w Zgierzu zanotowali zawodnicy UKS Tramp Jarosław. Sylwia Zając i Piotr Maciałek wygrali w swoich kategoria i zdobyli tytuły Mistrzów Polski Młodzików w 2016 roku. Tytuł mistrzowski wywalczył również zespół młodziczek Trampu w składzie Sylwia Zając, Natalia Babiak, Kinga Oczkowska i Weronika Macina. W kategorii młodzików miejsce na podium i tytuł drugiego wicemistrza Polski wywalczył również Dawid Nowak.

Oprócz tytułów mistrzowskich jarosławscy łucznicy wywalczyli też kilka medali w strzelaniu na poszczególnych odległościach.

4 m  na odległości 2 x 40 m

W tym samym czasie w  Dąbrowie Tarnowskiej na torach klubu MLKS Dąbrovia odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny, w którym również wystartowali nasi łucznicy. W kategorii junior Jakub Siwoń zajął II miejsce, a Ryszard Topolnicki VIII miejsce. W kategorii junior młodszy (kadet) Natalia Marcinkiewicz zdobyła III miejsce, zaś Agata Osuch zakończyła rywalizację na miejscu 12.