Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Październik

Aktualności / wydarzenia

Spotkanie z pisarzem Stanisławem Srokowskim

26 października w Jarosławiu gościł Stanisław Srokowski, autor powieści „Ukraiński kochanek" i zbioru opowiadań „Nienawiść", na podstawie których powstał scenariusz filmu „Wołyń" w reż. Wojciecha Smarzowskiego.
Fot. Krzysztof Peszko

Pierwsze spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu z udziałem młodzieży jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych. Gościa przywitały: Elżbieta Śliwińska - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Elżbieta Rusinko - prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu. Pisarz dokonał wprowadzenia w historię Kresów na tle dziejów Rzeczpospolitej oraz nawiązał do swoich tragicznych przeżyć zobrazowanych m.in. w filmie „Wołyń". Młodzież miała niepowtarzalną okazję zadawania pisarzowi pytań. Drugie  spotkanie zostało zorganizowane w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry i również spotkało się z wielkim zainteresowaniem zebranych. Uczestnicy mogli nabyć książki Stanisława. Srokowskiego.

Organizatorami spotkań byli: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji ze spotkania w MOK TUTAJ

Marzena Stęc, MOK

Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.10.2016 | aktualizacja 31.10.2016 07:58)