Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dołączyliśmy do „Szlachetnej Paczki”

35 rodzin z Jarosławia i okolic zostało obdarowanych w tym roku „Szlachetnymi Paczkami”. Jedną z nich przygotowali pracownicy Urzędu Miasta przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Do wybranej rodziny przed Świętami Bożego Narodzenia dotarły najpotrzebniejsze rzeczy - odzież, żywność, środki czystości, znalazły się też drobne upominki. To już 16. edycja akcji zapoczątkowanej przez ks. Jacka Stryczka w Krakowie.

Zakończyła się 16. edycja akcji „Szlachetna Paczka". Zapoczątkowana przez ks. Jacka Stryczka w Krakowie, obecnie stała się ogromnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem pomagającym rodzinom w całej Polsce. Pracownicy Urzędu Miasta Jarosławia przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej, w ramach prywatnej zbiórki również zaangażowali się w akcję. Dla wybranej rodziny z naszego miasta udało się przygotować paczki z najbardziej potrzebnymi rzeczami - odzieżą, żywnością czy środkami czystości; znalazły się też drobne upominki.

„Szlachetna Paczka" od Urzędu Miasta do miejsca zbiórki - hali sportowej OSW im. Jana Pawła II trafiła w sobotę 11 grudnia br. W relacji otrzymanej od opiekuna rodziny czytamy m.in. - Rodzina jest bardzo zadowolona i wdzięczna za pomoc. Nie spodziewali się tylu rzeczy. Panie Ewa i Julia były wzruszone i zaskoczone. 12-letni Szymek pękał z radości przy otwieraniu paczek. Narysował laurkę i zrobił z mamą bombkę w podziękowaniu za otrzymaną pomoc. Jeszcze raz dziękuję bardzo za przygotowanie pięknej pomocy.  

Łącznie 12 grudnia br. do hali sportowej przy OSW im. Jana Pawła II - centrum finału akcji w naszym mieście, trafiło kilkaset paczek. Zostały przekazane 35 rodzinom z Jarosławia i okolic wybranych na podstawie zgłoszeń np. przez szkoły, przedszkola, MOPS, czy ośrodki szkolne. Po wypełnieniu ankiet i rozmów z wolontariuszami, dopiero podczas drugiej wizyty podopieczni sporządzali listę najbardziej potrzebnych rzeczy. Dzięki temu „szlachetne paczki" są zawsze trafionymi prezentami, nie tylko na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.12.2016 | aktualizacja 12.12.2016 14:31)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31