Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Umiem pływać

Zakończyła się II tura zajęć pływania w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania Umiem Pływać. Na darmowe lekcje pozyskaliśmy środki z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia podzielono na dwa semestry, a korzystały z nich dzieci z klas II i III publicznych szkół podstawowych w Jarosławiu.

Dobiegły końca zajęcia drugiego semestru bezpłatnej nauki pływania w ramach programu UMIEM PŁYWAĆ, na którego realizację Jarosław otrzymał dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia podzielone zostały na dwa semestry (luty - czerwiec 2016 oraz wrzesień - grudzień 2016). W programie uczestniczyło łącznie 330 uczniów klas II i III miejskich szkół podstawowych. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy pływania. Założeniem programu były zajęcia pozaszkolne, więc należało zorganizować je po lekcjach w ramach organizacji czasu wolnego. Dzieci pływały w dni powszednie w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Jak się okazało, zajęcia organizowane w sobotę i niedziele były bardzo dobrym rozwiązaniem.  
Gmina Miejska Jarosław pozyskała środki w wysokości 33 tys. zł na pokrycie wynagrodzeń kadry instruktorskiej. Nauka pływania skierowana została do dzieci nie umiejących jeszcze pływać, pierwsze lekcje polegały na oswajaniu z wodą, nauce oddechu pod wodą oraz wyrabianiu bezpiecznych zachowań, następne na właściwej nauce pływania i nurkowania. Jednym z wiodących założeń programu jest upowszechnianie sportu, promocja właściwych zachowań i wypracowanie sportowych nawyków wśród dzieci. Z pewnością to się udało. Korzyści z nauki pływania w ramach programu wykorzystywane będą przez całe życie. Lekcje (20 godzin) prowadzili wykwalifikowani instruktorzy. Koordynatorem zajęć był nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania Dariusz Tomas. Jak podkreślają wszyscy instruktorzy początkowe obawy niektórych dzieci przed wodą zostały szybko pokonane i nauka przez zabawę i zdrową rywalizację w grupie zdawała egzamin.
Oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród dzieci i ich opiekunów, taka forma zagospodarowania czasu wolnego jest na pewno cenną inicjatywą i ciekawą propozycją - podkreśla burmistrz Waldemar Paluch. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, które w imieniu burmistrza wręczali dyrektor Wydziału Oświaty UM Jarosławia Renata Chlebowska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu Piotr Pajda.

 

Iwona Międlar
Wydział Oświaty
(13.12.2016 | aktualizacja 13.12.2016 07:47)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31