Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

TRAMPOLINA 2016

W dniu 13 grudnia br. w Sali Lustrzanej Centrum Promocji i Kultury w Jarosławiu zorganizowana została konferencja w ramach programu „Trampolina – Głos przeciwko przemocy w rodzinie. Edycja 2016”, który w 2016 roku zyskał najwyższą liczbę punktów i znalazł się wśród najlepszych w kraju. Program skierowany został do osób zagrożonych bądź uwikłanych w przemoc w rodzinie.

Uczestników spotkania przywitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu pani Agnieszka Kruba - Nieckarz.

W konferencji, w roli prelegentów, udział wzięli m.in. pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Joanna Starzecka
i Agnieszka Kamińska, pracownicy jarosławskiego MOPS-u - Iwona Stefanowska i Janina Pawliszko, Centrum Opieki Medycznej - Jerzy Babiarz, psycholog ze Szkoły Podstawowej
nr 11 - Lena Hanusewicz-Chudy, nauczyciel SOSW - Joanna Halwa, studentka PWSTE - Natalia Lachowska.
W trakcie konferencji omówione zostały m.in. podstawy prawne dotyczące konsekwencji dla osób stosujących przemoc w rodzinie oraz wyniki analiz m.in. na temat liczby niebieskich kart zarejestrowanych przez ostatnie 3 lata na terenie powiatu jarosławskiego przez Martę Gałuszkę - rzecznika Komendy Powiatowej Policji.
Kolejni prelegenci na podstawie prowadzonych badań  i doświadczeń prezentowali skalę problemu, jakim jest przemoc. W trakcie wystąpień formułowane były również opinie i pomysły obecnych na konferencji gości w kwestii sposobów radzenia sobie z problemem, zarówno w rodzinie, jak i w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.  Przedstawiciel jarosławskiego MOPS-u i zarazem jedna z autorek Trampoliny - Iwona Stefanowska, przedstawiła szereg zajęć, które są organizowane w ramach tego projektu. Są to m.in.: bajkoterapia, logorytmika, warsztaty wychowawczo-profilaktyczne, poradnictwo edukacyjno-zawodowe, spotkania terapeutyczne z psychologiem.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele służb mundurowych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, nauczyciele i pedagodzy z jarosławskich placówek oświatowych oraz młodzież. W spotkaniu brał udział również zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha - Dariusz Tracz.

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.12.2016 | aktualizacja 14.12.2016 08:27)
Fot. Renata Pęcak
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31