Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Odbierz "Pudełko Życia"!

"Pudełko życia" to społeczna akcja Urzędu Miasta Jarosławia w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Opieki Medycznej, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji, a także Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Oficjalnie rusza 15 stycznia. Informacje o szczegółach dystrybucji "Pudełek życia" trafią do mieszkańców za pośrednictwem partnerów akcji, a także jarosławskich parafii i mediów lokalnych.
Studenci PWSTE w Jarosławiu kompletowali pakiety w ramach akcji "Pudełko życia"
Studenci PWSTE w Jarosławiu kompletowali pakiety w ramach akcji "Pudełko życia"

Pudełko życia ma ułatwić służbom ratowniczym udzielenie pomocy osobom starszym, samotnym, chorym w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Znajdą się w nim najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, uczuleniach itp. Dzięki takim wskazówkom służby znacznie szybciej i precyzyjniej dopasują formę i rodzaj pomocy.

Każda osoba zainteresowana otrzyma pakiet składający się z ulotki informacyjnej, pudełka zawierającego kartę informacyjną oraz naklejki.

Kartę informacyjną należy wypełnić i umieścić w pudełku w dostępnym miejscu w mieszkaniu - np. w lodówce, którą ratownikowi będzie łatwo zlokalizować. Wybrane miejsce, np. lodówkę oklejamy w widocznym miejscu specjalną naklejką z pakietu.

WAŻNE!

W pudełku umieszczamy tylko kartę informacyjną! Nie przechowujemy w nim dokumentów, czy pieniędzy!

Pakiety można odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarosławiu - ul. Poniatowskiego 57, a od 16 stycznia br. w nowej siedzibie MOPS w budynku Dworca PKP przy ul. Słowackiego 34 - w godzinach pracy od 7.30 do 15.30. 

Telefon do MOPS - 16-621-22-58.

 

Zachęcamy do udziału w akcji!

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(10.01.2017 | aktualizacja 10.01.2017 12:28)
Archiwum