Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzień Piosenki Turystycznej i Biesiadnej w Jarosławiu

22.09.2007 r. na jarosławskim rynku pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia odbył się "Dzień Piosenki Turystycznej i Biesiadnej" w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Mieszkańcy miasta przybyli, aby wysłuchać koncertów zespołów bluesowych i folkowych. Tego wieczoru jarosławska publiczność bawiła się przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Zespołu "Czeremszyna", Olka Grotowskiego i Małgosi Zwierzchowskiej oraz trio bluesowego "K- 3".

 

Zespół folkowy " Czeremszyna" z Czeremchy, niewielkiej miejscowości na Podlasiu, powstał w listopadzie 1993r. z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk. Początkowo zespół liczył 9 osób. Instrumentarium zespołu składało się z akordeonu, gitary, fletu, bębna i mandoliny. Pierwszy występ przed prawdziwą publicznością miał miejsce na Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki folkowe" w Lublinie w 1993 r. Obecnie "Czeremszyna" liczy 8 osób. Instrumentarium zespołu to: bałałajka basowa, akordeon, mandolina, gitara, bęben basowy, kongo, kongitas, instrumenty perkusyjne, sopiłki, skrzypce, cymbały i fujara słowacka. Zespół gra polską, białoruską i ukraińską muzykę ludową.

Olek Grotowski - kompozytor, wokalista, wirtuoz gitary klasycznej. Wieloletni, wierny wykonawca tekstów Andrzeja Waligórskiego związanego z Kabaretem ELITA. Komponuje do nich własną muzykę, tworząc piosenki, tryskające opisem naszej obyczajowości i satyry. Swoje kompozycje wykonuje w duecie z Małgosią Zwierzchowską - obdarzoną pięknym głosem od czasu do czasu akompaniującą na flecie. Wiele lat występują na estradzie, głównie w kręgu tzw. krainy łagodności, piosenki charakterystycznej, turystycznej itp. Artyści 1,5 roku temu święcili swój Jubileusz w studio im Agnieszki Osieckiej Pr III Polskiego Radia.

Znakomite trio bluesowe "K-3" czyli zespół gwiazd: Adam Kulisz, Michał Kielak i Tomasz Karkoszka. Muzycy tworzący zespół są od lat doskonale znani na polskiej scenie bluesowej. Adam Kulisz popularność zyskał jako lider, wokalista i gitarzysta formacji Coolish Blues Session. Michał Kielek to jeden z czołowych polskich harmonijkarzy udzielając się także
w zespołach: Kasa Chorych i Szulerzy. Tomek Karkoszka i jego perkusja to 1/3 zespołu Blue Sounds. Razem tworzą niezwykle dynamiczną mieszankę eksplodującą ze sceny wyjątkowo energetycznym bluesem.

Anita Banaś
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(24.09.2007 | aktualizacja 30.11.2007 14:36)
Zespół "Czeremszyna".
Zespół "Czeremszyna".
Mirosław Samosiuk z grupy "Czeremszyna" grający na basbałałajce.
Mirosław Samosiuk z grupy "Czeremszyna" grający na basbałałajce.
Olek Grotowski i Małgosia Zwierzchowska.
Olek Grotowski i Małgosia Zwierzchowska.
Trio "K-3"              FOTO: Paweł Wolontkowski
Trio "K-3" FOTO: Paweł Wolontkowski
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31