Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wielkanocna pocztówka z motywem Jarosławia!

Przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza wszystkich mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w II edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Najciekawsze projekty zostaną zrealizowane w formie pocztówek rozsyłanych m.in. do samorządów, instytucji, czy organizacji, a wszystkie nadesłane kartki trafią tym razem na kiermasz świąteczny. Zebrane datki zostaną przekazane na Hospicjum w naszym mieście, które jest celem charytatywnej akcji „Jarosławskie Pola Nadziei". Termin nadsyłania prac mija 27 marca br., a finał akcji w ostatni weekend kwietnia.

13 marca ruszyła II edycja „Konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną z motywem miasta Jarosławia 2017", skierowanego do wszystkich mieszkańców - dzieci, młodzieży i dorosłych. Spośród nadesłanych do 27 marca br. prac, komisja wybierze najpiękniejsze i przyzna nagrody w pięciu kategoriach.

- Pierwsza edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy blisko 350 pięknych, kolorowych i pomysłowych prac, których autorami byli nie tylko najmłodsi mieszkańcy miasta, ale również młodzież i dorośli. Wszystkim twórcom oraz osobom zaangażowanym w powstanie oryginalnych prac bardzo dziękuję i gorąco zachęcam do udziału w drugiej, wielkanocnej edycji konkursu - mówi burmistrz Waldemar Paluch, organizator konkursu.

Kartki świąteczne można wykonać max. w formacie A4, w dowolnej technice plastycznej umożliwiającej wykonanie skanu lub sfotografowanie. Zwycięski projekt lub kilka projektów zostaną poddane profesjonalnej odróbce drukarskiej i w formie kartek trafią do adresatów w Polsce i za granicą. Nagrodzone prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz profilu społecznościowym Urzędu Miasta Jarosławia. Dostępne będą też w formie kartek elektronicznych na www.jaroslaw.pl, skąd będzie można je pobrać i rozesłać do najbliższych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. Wszystkie nadesłane prace tym razem trafią na wielkanocny kiermasz kartek zorganizowany w dniach 5-8 kwietnia br. w Centrum Kultury i Promocji oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zebrane datki (dobrowolne) zostaną przekazane na Hospicjum w naszym mieście, dla którego w ostatni weekend kwietnia odbędzie się akcja "Jarosławskie Pola Nadziei".

Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.03.2017 | aktualizacja 27.03.2017 15:35)
Archiwum
Czerwiec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30