Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Mateusz Kubiszyn złotym medalistą

Kilka dni temu (5 marca) zakończył się jeden z największych turniejów w kickboxingu - Puchar Świata WAKO Irish Open 2017. W imprezie wystartowało 3972 zawodników z 300 klubów i reprezentacji narodowych pochodzących z 31 krajów. W składzie Polskiej Kadry Narodowej znalazł się kickbokser KSW Sokół Jarosław - Mateusz Kubiszyn, który sięgnął po najcenniejszy - złoty medal.

Do tej pory Mateusz Kubiszyn (kat. -86 kg, full contact, senior) dwa razy startował w Pucharze Świata. Za pierwszym razem zdobył brąz, natomiast za drugim srebro. Przed występem w tegorocznym Pucharze zawodnik KSW Sokół zapowiadał złoto i słowa dotrzymał. - Mateusz miał stoczyć dwie walki, ale przeciwnik z Kanady nie wyszedł do pojedynku półfinałowego, dlatego miał przed sobą niedzielny finał. W starciu finałowym skrzyżował rękawice z rywalem z Anglii - Natanem McCarthy, który w zeszłym roku pokonał naszego zawodnika również w finale. Pojedynek przebiegał pod dyktando Mateusza od początku do końca, jednak rywal był wymagający i dość mocno poobijał naszego zawodnika. Mateusz mocno przyśpieszył w trzeciej rundzie i jednogłośnie wygrał na punkty - relacjonuje trener Jacek Bronowski.

Następnym wyzwaniem naszego medalisty będą Mistrzostwa Polski w full contact, gdzie po raz kolejny będzie bronił swojego mistrzowskiego tytułu.