Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Poetycka „Lutnia Safony”

Za nami XII edycja Konkursu Recytatorskiego „Lutnia Safony”. 16 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentowało się 34 recytatorów w dwóch kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku główna statuetka trafiła do Małgorzaty Stopyry z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Komisja łącznie przyznała 12 nagród i wyróżnień.
Fot. Krzysztof Mruk, Jerzy Gągoł

Od początku organizacją Konkursu Recytatorskiego „Lutnia Safony" zajmuje się Andrzej Zgryźniak - główny specjalista Miejskiego Ośrodka Kultury. Celem konkursu jest przybliżenie dorobku literackiego kobiet w dziedzinie poezji na przestrzeni dziejów od starożytności do współczesności. Tegoroczna edycja przypadła 16 marca br. i cieszyła się równie dużym zainteresowaniem, jak w roku ubiegłym. Wzięło w niej udział 34 recytatorów: 14 w kategorii szkół gimnazjalnych oraz 20 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Komisja w składzie: Elżbieta Tkacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Małgorzata Herda - kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu oraz Janina Suchożak - główny specjalista ds. upowszechniania form artystycznych MOK dokonała oceny poetyckich prezentacji i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.

Nagrodę Główną Konkursu - Statuetkę „Lutnia Safony 2017" autorstwa Pawła Sroki zdobyła Małgorzata Stopyra z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Kategoria szkoły gimnazjalne

I miejsce - Kinga Moskal (ZS im. Jana Pawła II - Gimnazjum nr 5 w Jarosławiu)
II miejsce - Sebastian Szynal (PG nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu)
III miejsce - Kacper Bluczak (ZS im. Jana Pawła II - Gimnazjum nr 5 w Jarosławiu)
Wyróżnienia: Karolina Demczyk (PG w Boratynie), Wiktoria Ryzner i Weronika Rutkowska (PG nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu)

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Anna Czajka (LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu)
II miejsce - Adrian Kruba
(ZSBiO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu)
III miejsce - Magdalena Zarembska
(ZS im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie)
Wyróżnienia:
Anna Pliś, Weronika Szymczycha, Marcelina Wilczek (ZSDGiL im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu)

Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jarosławia wręczyli: dyrekotr MOK Elżbieta Śliwińska oraz Andrzej Zgryźniak - gł. specjalista MOK.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.03.2017 | aktualizacja 20.03.2017 10:37)
Archiwum
Czerwiec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30