Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Charytatywna zumba dla Marysi

Prawie trzygodzinna charytatywna zumba na rzecz Marysi Knap zakończyła się ogromnym sukcesem. 19 marca br. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z inicjatywy ludzi dobrej woli, wrażliwych na krzywdę innych, a przede wszystkim z ogromnym sercem, zorganizowana została wielka impreza charytatywna, której głównym założeniem było zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację Marysi Knap. Była to wspólna i niezwykle energiczna zumba, połączona z loterią fantową oraz możliwością zakupu wielu przedmiotów zgromadzonych od licznych sponsorów na imprezę.

Marysia Knap to rezolutna i wspaniała dwulatka z Szówska, która urodziła się z przepukliną oponowo - rdzeniową na odcinku krzyżowo - lędźwiowym i nie czuje nóżek. Choroba, z którą zmaga się Marysia i cała jej rodzina, wymaga kosztownego, systematycznego leczenia oraz rehabilitacji, które dadzą szansę na pobudzenie uszkodzonych nerwów.

Zbieranie datków (dobrowolnych) podczas Charytatywnego Maratonu Zumby Fitness & Latino Fitness przez wolontariuszy było najważniejszym celem niedzielnego wydarzenia, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch.

Maraton zumby oraz loterię fantową od samego początku bacznie obserwowała z uśmiechem na twarzy Marysia wraz z rodzicami. Na parkiecie proste kroki w rytm energicznej i różnorodnej muzyki stawiali przedstawiciele niemal każdej grupy wiekowej. Było rytmicznie, radośnie i kolorowo, ale najważniejszy był cel - zebranie środków na kosztowne leczenie Marysi. Organizatorom udało się pozyskać wiele wspaniałych fantów na loterię. Burmistrz Waldemar Paluch przekazał słodką niespodziankę - „Kuferek Burmistrza". Oprócz tego na loterię przeznaczono wiele ciekawych i różnych rzeczy. Były wśród nich przedmioty i prace wykonane przez lokalnych artystów, biżuteria, kosmetyki, koszulki z autografami, albumy muzyczne, książki, karnety na ćwiczenia, wejściówki do Kina „Ikar" i wiele innych cennych przedmiotów, usług, a także wsparcie organizacyjno - techniczne.

Maraton uświetnił wspaniały występ Grupy Saltatio działającej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, a sam maraton poprowadziły instruktorki Latino Fitness i Zumba Fitness: Anastazja Bieniasz i Anna Aksamit z Jarosławia, Paulina Laska z Przeworska, Beata Kulczyńska z Tomaszowa Lubelskiego, Katarzyna Kubicka i Katarzyna Kaszycka z Przemyśla oraz Monika Świder i Karolina Kamińska z Rzeszowa.

W ramach podziękowań organizatorzy maratonu zumby przygotowali dla Grupy Saltatio wspaniały i smakowicie wyglądający tort, torby pełne słodkich niespodzianek, kubki, medale oraz piękne koszulki z przeznaczeniem na dalsze występy.

Niezwykle cenna inicjatywa, połączona z akcją bezinteresownej pomocy dla małej Marysi, była ogromnym sukcesem, zarówno organizatorów, jak i osób uczestniczących w maratonie. Serdecznie gratulujemy, a Marysi i całej rodzinie, życzymy wytrwałości w dalszej rehabilitacji i walce o lepsze jutro.

Marysi Knap można pomóc wysyłając również sms. Więcej informacji o akcji TUTAJ 

Historię choroby Marysi, postępy w jej leczeniu, inicjatywy podejmowane na rzecz Marysi, można śledzić na profilu społecznościowym POMOC DLA MARYSI KNAP.

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(19.03.2017 | aktualizacja 19.03.2017 20:46)
fot. Barbara Brzezińska
fot. Barbara Brzezińska
Marysia Knap z rodzicami
Marysia Knap z rodzicami
Archiwum