Aktualności / wydarzenia

Siatkarki SAN-Pajda w ósemce najlepszych zespołów klubowych

W miniony weekend Jarosław gościł uczestników półfinałów Mistrzostw Polski U-19 (kategoria juniorek). W tej kategorii w czterech miastach w Polsce rywalizowano o awans do finału Mistrzostw. W Jarosławiu do rywalizacji stanęła miejscowa drużyna MKS SAN-Pajda, beniaminek z Żywca oraz zespoły juniorskie dwóch ekstraklasowych, utytułowanych klubów: Chemik Police (wielokrotny Mistrz Polski seniorek) i BKS Aluprof Bielsko Biała (podobnie utytułowany).

Fantastyczna postawa jarosławskich siatkarek sprawiła, że licznie odwiedzający halę sportową MOSiR kibice mogli obserwować siatkówkę w najlepszym młodzieżowym wydaniu. Nasz zespół toczył zacięte pojedynki dorównując przeciwniczkom w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a mecze z udziałem tych trzech zespołów obarczone były najwyższym stopniem emocji.

Po zwycięstwie nad Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Żywca, jarosławianki w sobotę (18.03) zmierzyły się z Aluprofem Bielsko Biała wygrywając pierwsze dwa sety bez większego problemu (set drugi 25:8). Niestety w kolejnych setach gospodynie musiały uznać wyższość bielszczanek i myśli o awansie do finałów Mistrzostw Polski nasz zespół musiał odłożyć do niedzieli.

W niedzielę, po ponad dwugodzinnej walce, lepsze okazały się siatkarki SAN-Pajda Jarosław pokonując utytułowanego przeciwnika 3:2 (w tie breaku 15:9), awansując do ósemki najlepszych siatkarskich klubów w Polsce, którego finałowa rozgrywka odbędzie się w dniach 19-23.04 bieżącego roku w Malborku.

Warto przypomnieć, że wcześniej dwa inne zespoły MKS SAN-Pajda Jarosław zapewniły sobie awans do grona najlepszych zespołów w Polsce. W kategorii U-17 (kadetki) zespół jarosławski awansował do szesnastki najlepszych polskich drużyn klubowych. Natomiast w kategorii U-23 (młodzieżowiec) siatkarki z Jarosławia powalczą w gronie 8 najlepszych zespołów o Mistrzostwo Polski w tej kategorii.