Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nasz plac zabaw w konkursie. Zagłosuj!

Trwa głosowanie internetowe na najbardziej inspirujące pomysły w konkursie „Mieszkam-TU.eu”. Na liście projektów zaakceptowanych przez jury znajduje się również zgłoszona przez Urząd Miasta inwestycja powstała w ramach budżetu obywatelskiego - TACY SAMI plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Głosowanie trwa do 28 kwietnia br. Zachęcamy do wyboru inicjatywy PSONI Koło w Jarosławiu.

24 marca została ogłoszona lista projektów dopuszczonych do kolejnego etapu konkursu „Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto", na najlepsze inicjatywy zgłoszone lub zrealizowane w Polsce w ramach samorządowych budżetów obywatelskich.

Wśród nominowanych inwestycji znajduje się również zgłoszony przez Urząd Miasta Jarosławia projekt TACY SAMI plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, który w II edycji BO na 2016 rok zyskał największe poparcie jarosławian. Został zrealizowany w Ogrodzie Jordanowskim przy Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, a jego inicjatorem było PSONI Koło w Jarosławiu.

ZAGŁOSUJ

 

W ramach modernizacji i doposażenia istniejącego placu zabaw dla potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową  zamontowaliśmy takie urządzenia, jak: zestaw wielofunkcyjny, huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz huśtawkę typu Bocianie Gniazdo, wielofunkcyjne karuzelę i piaskownicę, tunel, pojawiła się też mała architektura. Niebawem teren zostanie uporządkowany i udostępniony dla najmłodszych. W bezpośrednim sąsiedztwie (również w ramach BO na rok 2016) powstał park wspinaczkowy. Koszt doposażenia placu zabaw wyniósł ponad 238 tys. zł.

 

Zachęcamy do wyboru jarosławskiego projektu! Zakończenie głosowania - 28 kwietnia o godz. 16.00 Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 10-12 maja 2017 r. Partnerem jest Europejski Kongres Gospodarczy.

Organizatorami konkursu są: PortalSamorzadowy.pl i Fundacja Napraw Sobie Miasto. 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.04.2017 | aktualizacja 29.04.2017 16:56)
Fot. M. Młynarska
Archiwum