Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Razem ukwiecajmy miasto!

Kwiaty należą do jednych z najbardziej efektownych i, co bardzo ważne, naturalnych elementów dekoracyjnych miejskiej przestrzeni. Nie tylko wydobywają piękno zabytkowych obiektów czy nowoczesnych budynków, ale przede wszystkim poprawiają nastrój mieszkańców. Dekorowanie miasta kwiatami może być też naszym udziałem. Okazją będą Dni Ogrodu i Święto Kwiatów oraz konkurs "Kwitnąca Dzielnica 2017". Zapraszamy!

„Dni Ogrodu" i „Święto Kwiatów" to wydarzenia, które w ubiegłym roku doskonale wpisały się w program Majówki, podobnie jak akcja „Polska w kwiatach" w bogatą ofertę Dni Jarosławia. Odwiedzający wówczas rynek mieli możliwość zakupu sadzonek, obejrzenia sprzętu ogrodniczego czy skorzystania z kompleksowych usług. Z kolei latem na przechodniów czekało blisko 400 sadzonek roślin sezonowych, z których można było stworzyć własne kompozycje i upiększyć nimi swój ogród, balkon, czy taras. Wspólną zabawę z konkursami i nagrodami prowadził Witold Czuksanow, gospodarz programu TVP1 „Rok w ogrodzie". Poznaliśmy też właścicieli najpiękniejszych ogrodów, balkonów/tarasów i trawników - laureatów konkursu organizowanego przez Agroservice. A co w tym roku? Już tylko tygodnie dzielą nas od wiosennego wydarzenia i drugiej edycji konkursu.

- Zapraszam na „Dni Ogrodu" i „Święto Kwiatów" oraz do udziału w konkursie. Zadbane ogrody, trawniki czy kwitnące balkony sprawiają, że miejski krajobraz staje się kolorowy i bardziej przyjazny. Dlatego realizując swoje ogrodnicze pasje lokalnie, możemy też działać globalnie - podkreśla Tomasz Piotrów, organizator konkursu skierowanego do wszystkich mieszkańców miasta. Szczegóły będzie można poznać odwiedzając rynek w dniach 28-29 kwietnia.

Ukwiecone dzielnice

Wpływ na zmianę naszego otoczenia i poprawę estetyki miasta mamy również my - mieszkańcy, a dużym wsparciem w działaniu są dla nas Rady Dzielnic. Taką współpracę chwali sobie również Burmistrz Miasta Jarosławia.

- Dzięki kontaktowi z poszczególnymi Zarządami Rad możemy konsultować inwestycje i priorytetowe potrzeby oraz prowadzić bezpośrednie rozmowy na spotkaniach w różnych lokalizacjach miasta. Podejmowane są też inicjatywy, które pozwalają mieszkańcom decydować o wyglądzie najbliższego otoczenia. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w dodatkowym konkursie na „Kwitnącą Dzielnicę 2017” – podkreśla Waldemar Paluch.

Konkurs skierowany do siedmiu dzielnic miasta zapowiada się bardzo ciekawie. Po zgłoszeniu chęci udziału dla Zarządów zostaną przygotowane sadzonki roślin jednorocznych do odbioru na rynku końcem kwietnia, podczas „Dni Ogrodu” i „Święta Kwiatów”. Zadaniem mieszkańców będzie posadzenie otrzymanych roślin na wybranych przez siebie terenach – placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach zielonych oraz ich pielęgnacja. Kwitnące kwiaty i ładne rośliny będą przyjemną ozdobą cieszącą oko przechodniów i spacerowiczów, a w lipcu zostaną poddane ocenie komisji. Będzie brana pod uwagę m.in. pomysłowość kompozycji, ogólny wyraz estetyczny, czy też wybór lokalizacji. Do grona jury został zaproszony Witold Czuksanow, gospodarz programu TVP1 „Rok w ogrodzie”. Laureatów konkursu –„Kwitnąca Dzielnica 2017” poznamy 2 lipca, podczas Dni Jarosławia.

Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku!

Zachęcamy do udziału!

Dni Ogrodu i Święto Kwiatów

28 kwietnia 2017
godz. 6.00-10.00 – przygotowanie stoisk
godz. 10.00-12.00 – kiermasz kwiatów, konkursy z nagrodami na znajomość branży
godz. 12.00 – oficjalne otwarcie
godz. 12.15-17.00 – kiermasz kwiatów, pokazy grilla i sprzętu ogrodniczego, konkursy z nagrodami

29 kwietnia 2017
godz. 8.00-11.00 – kiermasz kwiatów, pokazy sprzętu ogrodniczego i grilla, konkursy z nagrodami
godz. 11.00-13.00 – występ orkiestry i chóru
godz. 13.00-14.00 – przekazanie kwiatów dla Rad Dzielnic zgłoszonych do konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2017”
godz. 15.00 – zakończenie
godz. 16.00 - wiosenne zabawy! - animacje dla dzieci
godz. 18.00 - koncert zespołu PLATINUM


28 kwietnia - 3 maja
WESOŁE MIASTECZKO

28 kwietnia - 1 maja
STREFA ROZRYWKI
OGRÓDEK GASTRONOMICZNY

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(18.04.2017 | aktualizacja 30.04.2017 07:09)
Archiwum