Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki z wizytą w Jarosławiu

W poniedziałek, 22 października 2007 r. do Jarosławia po raz drugi przybył ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Victor Ashe wraz z Iwoną Sadecką - doradcą ds. prasy i kultury.

Spotkał się z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim, którego poznał już wcześniej podczas międzynarodowej konferencji "Jak poprawić urodę miasta" zorganizowanej w maju br. w Warszawie. Celem wizyty ambasadora było zapoznanie się z możliwościami inwestycyjnymi w Jarosławiu.

"Jestem zachwycony tym miastem i uważam, że warto postawić na turystykę. Trzeba sprawić, by ci, którzy przyjeżdżają do Krakowa wiedzieli, że warto zwiedzić również Jarosław" - stwierdził Victor Ashe. Podkreślił, że będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy poprawią się warunki komunikacyjne. Burmistrz Andrzej Wyczawski przedstawił stopień zaawansowania prac przy budowie drogi obwodowej, a także omówił inwestycje, zarówno obecnie realizowane, jak i planowane w najbliższym czasie. Ambasador wyraził zadowolenie z funkcjonujących w Jarosławiu firm z kapitałem amerykańskim: Lear Corporation Poland Sp. z o.o. oraz O-I Produkcja Polska S.A. Zapowiedział, że przy kolejnym spotkaniu zwiedzi te zakłady.

"Spotkania z ambasadorem są bardzo cenne, gdyż ma on wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu pełniąc funkcję burmistrza miasta Knoxville. Dzięki jego decyzjom poprawiła się kondycja finansowa miasta poprzez zwiększenie wpływów z funduszy inwestycyjnych i zwiększenie wartości wyemitowanych obligacji. Jednym z najważniejszych sukcesów jego działalności w ratuszu była ochrona i odbudowa obszarów zabytkowych" - mówi z uznaniem burmistrz Andrzej Wyczawski.

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(29.10.2007 | aktualizacja 30.11.2007 15:06)
Ambasador USA Victor Ashe i Iwona Sadecka w gabinecie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego
Ambasador USA Victor Ashe i Iwona Sadecka w gabinecie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego
Burmistrz Andrzej Wyczawski wręczył ambasadorowi wizerunek Jarosławia z dedykacją oraz inne gadżetyy, wsród których był album o naszym mieście
Burmistrz Andrzej Wyczawski wręczył ambasadorowi wizerunek Jarosławia z dedykacją oraz inne gadżetyy, wsród których był album o naszym mieście
Fot. Zofia Krzanowska
Fot. Zofia Krzanowska
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31