Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzień otwarty w oddziałach przedszkolnych

W piątek 19 maja br. zapraszamy na Dzień Otwarty oddziałów przedszkolnych, które będą działały w przyszłym roku szkolnym przy jarosławskich szkołach podstawowych Nr 1, 2, 4, 5, 6, 10 oraz 11. W godzinach 9.00-11.00 będą na Państwa czekali nauczyciele i wychowawcy, którzy opowiedzą o swojej pracy z dziećmi, oprowadzą po budynku i odpowiedzą na wszystkie pytania.

W tym samym dniu, od godz. 15.00 do 16.30, dyrektorzy i przedstawiciele wskazanych placówek będą pełnili dyżur, podczas którego również wyjaśnią wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na Państwa pytania.

Jednocześnie informujemy, że w miejskich przedszkolach organizowane są spotkania z udziałem burmistrza Waldemara Palucha, podczas których rodzice mogą uzyskać wszelkie niezbędne informacje związane z przejściem dziecka do oddziału przedszkolnego, działającego przy szkole podstawowej. Kilka ze spotkań już się odbyło, zapraszamy jeszcze na dwa pozostałe - w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. Marii Kownackiej, na ul. Legionów 11 - w czwartek 18 maja o godz. 15.15 oraz w Miejskim Przedszkolu Nr 1 na os. Armii Krajowej 9,  we wtorek 23 maja, również o godz. 15.15.


Zapraszamy!

 

"Szczerze zachęcam, aby swoje 6 letnie dziecko posłać do „zerówki" prowadzonej przez jedną ze szkół w naszym mieście. Dlaczego? Argumentów jest kilka: współczesne sześciolatki to zwykle bardzo samodzielne i rozwinięte, ciekawe nowych wyzwań dzieci. Możliwość nauki poprzez zabawę, która prowadzona jest przez szkoły, jest dokładnie tym czego potrzebują i co uwielbiają! Jarosławskie szkoły są świetnie przygotowane pod względem infrastruktury do przyjęcia dzieci właśnie w tym wieku. Pedagodzy mają specjalistyczne przygotowanie do pracy z sześciolatkami i są w tym zakresie profesjonalistami. Nie oznacza to, że wychowawcy w przedszkolach nie są, ale jeśli możemy bez uszczerbku dla opieki nad naszymi dziećmi i w świetnych warunkach szkoły zapewnić naszym pociechom płynne i bezstresowe przejście do realiów szkoły to uważam, że trzeba to zrobić! Dlaczego przejście będzie płynne i mniej stresujące? Dlatego, że w „zerówce" jako 6-latki rozpoczną przygodę ze szkołą, zabawą czyli tym, co dla nich naturalne, a za rok kiedy zacznie się już nauka w pierwszej klasie, nie będzie stresu związanego z nowym miejscem. Po prostu ono już będzie znane i przyjazne!" - przekonuje burmistrz Waldemar Paluch

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(17.05.2017 | aktualizacja 17.05.2017 15:11)
Archiwum