Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

3 czerwca na finał mierzymy Kilometry Dobra!

Jak zostać „Mistrzem Świata w Dobroci”? Wiedzą to wolontariusze oraz organizatorzy Jarosławskich Kilometrów Dobra. Podczas trzymiesięcznej kampanii zachęcają do wsparcia szczytnego celu – zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, sportowego i diagnostycznego, który ma służyć dzieciom i młodzieży z naszego miasta. Po wielu wydarzeniach, koncertach, turniejach, aukcjach przed nami finał układania Kilometrów Dobra”. 3 czerwca spotkajmy się na jarosławskim rynku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Wielkimi krokami zbliżamy się do finału kampanii Jarosławskie Kilometry Dobra, rozpoczętej w marcu przez trzy organizacje: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy, Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych Ogólnokształcących oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej” przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Komitet Społeczny 3 czerwca br. serdecznie zaprasza wszystkich na jarosławski rynek. W centrum miasta odbędzie się podsumowanie trzymiesięcznych działań.

- Przez ten czas wolontariusze, sponsorzy i organizatorzy starali się pozyskać 60 tys. zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, sportowego i diagnostycznego, który ma służyć dzieciom i młodzieży z Jarosławia. W ramach charytatywnej ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra 2017, trwającej do 4 czerwca br. organizowane były różne imprezy towarzyszące promujące akcję, wielkie serce jarosławian i nasze wspaniałe miasto - relacjonuje koordynator, Magdalena Makowska.

Informacje o zaangażowaniu lokalnej społeczności przekazywane były w różne części Polski za pośrednictwem portali i stron internetowych, dzięki wsparciu lokalnych mediów. Warty uwagi jest fakt, że obok zbiórek publicznych w Jarosławiu odbywały się imprezy artystyczne, sportowe i akcje profilaktyczne skierowane zwłaszcza do naszych najmłodszych mieszkańców. Efekt poznamy już niebawem.

- Zapraszamy więc do wspólnego świętowania i przeliczenia zebranych złotówek. Zaplanowaliśmy dla mieszkańców Jarosławia wiele atrakcji. Całe rodziny będą mogły świetnie się bawić. UDOWODNIMY, ŻE DOBRO MOŻNA ZMIERZYĆ! - zachęcają Organizatorzy.

Program Finału 

godz. 15.00 - przywitanie Gości na jarosławskim rynku,
godz. 15.10 - oficjalne otwarcie imprezy przez Patronów Honorowych kampanii,
godz. 15.20 - wręczenie podziękowań wolontariuszom akcji,
godz. 15.30 - rozpoczęcie Mierzenia Dobra,
godz. 15.40 - rozpoczęcie imprezy, prowadzący - Paweł Sroka,
godz. 18.00 - FINAŁ, rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów i podziękowań,
godz. 18.30-20.00 - wspólna zabawa z zespołem muzycznym Light Event.

Atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, pokazy sprtowe kickboxingu, gry zręcznościowe. Dodatkowo badania profilaktyczne dla dzieci i dorosłych, porady z zakresu zdrowego żywienia, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, stoiska ze słodkościami i grochówką wojskową.

Zapraszamy!

 

Kampanię honorowym patronatem objął m.in. burmistrz Waldemar Paluch, ambasadorami zostali Bogdan Zając - II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Zbigniew Działo - wokalista zespołu RSC, czy Grzegorz Grochowski - koszykarz. Do grona osób wspierających dołączyli także piłkarze Reprezentacji Polski m.in.: Krzysztof Mączyński, Paweł Wszołek, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, czy Mateusz Kubiszyn - Mistrz Świata w kickboxingu.

 

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(25.05.2017 | aktualizacja 05.06.2017 07:32)
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31