Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Teatr Rodziców w MP nr 9

Przedszkole to miejsce przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby i stymulujące rozwój. A przede wszystkim miejsce ciekawych zabaw i beztroskiego podróżowania przez dzieciństwo. Ale czy dzieci czułyby się w przedszkolu tak bezpiecznie i radośnie, gdyby rodzice nie obdarzali nauczycieli zaufaniem i nie angażowali się w życie przedszkola?
Fot. archwium MP nr 9

Zaufanie rodziców i otwartość na sprawy przedszkola są dla dziecka miernikiem bezpieczeństwa w tym środowisku. Dlatego udział rodziców w proponowanych formach integracyjnych i współpracy jest ważny dla dobrego samopoczucia dziecka w placówce. Jedną z proponowanych przez Miejskie Przedszkole Nr 9 im. Jana Brzechwy form współpracy z rodzicami jest przedstawianie teatrzyków dla dzieci. Wystawianie z rodzicami bajek, to dla nas wspaniała przygoda. Zaangażowanie rodziców, ich pomysłowość i otwartość we wcielaniu się w bohaterów, a przede wszystkim ich współdziałanie nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji, budzi wielkie uznanie i zasługuje na szczególną formę promocji. Podglądając sceniczne działania rodziców odebrać można wspaniałą lekcję współpracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Otwarci na zabawę w teatr rodzice z łatwością nawiązują podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też bajki przygotowywane przez nich cieszą się wielkim zainteresowaniem u dzieci i sprawiają im wiele radości. Po obejrzanym teatrzyku w wykonaniu rodziców dzieci chętnie przenoszą widzianą bajkę do własnych „zabaw w teatr". Maluchy starają się rozdzielić role i podejmują współdziałanie w tej zabawie...

To już trzeci taki teatr dla dzieci wykonany przez rodziców z Grupy Niebieskiej w naszym przedszkolu. W tym roku 8 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali bajkę „Jaś i Małgosia". Dobry nastrój, atrakcyjne stroje rodziców, oprawa muzyczna i scenografia ubarwiły to spotkanie. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu. W 2016 r. można było podziwiać rodziców w inscenizacji „Rzepki" Juliana Tuwima, natomiast w 2015 r. „ZOO" Jana Brzechwy.

Szczególnym gościem na przedstawieniu była Renata Chlebowska - dyrektor Wydziału Oświaty, która drugi raz zaszczyciła nas swoją obecnością na teatrzyku rodziców.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy angażują się w wystawianie bajek dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że udział w teatrzykach jest i będzie miłym i niezapomnianym wspomnieniem przedszkolnej przygody dla nas wszystkich.
Inicjatywę wspierali nauczyciele: Lucyna Łaszkiewicz, Małgorzata Sikorska i Agnieszka Szkoła, których kreatywność umożliwiają podejmowanie takich inicjatyw w przedszkolu. 

Agata Kolasa-Skiba, dyrektor MP nr 9

 

 

 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.06.2017 | aktualizacja 13.06.2017 11:56)
Archiwum
Czerwiec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30