Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

SMS pierwszy, JKS czwarty w Polsce

JKS Jarosław rocznik 2010 czwartą drużyną w Polsce, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego najlepszą szkołą podstawową. 26 czerwca br. za te sukcesy oraz wspaniałe reprezentowanie naszego miasta na arenie ogólnopolskiej, burmistrz Waldemar Paluch podziękował młodym zawodnikom piłki nożnej i tenisa stołowego oraz ich trenerom. W swoim gabinecie gościł też dumnych Rodziców i Dziadków młodych sportowców. Dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy kolejnych osiągnięć.

Tenis stołowy i piłka nożna, to dwie dyscypliny w których ostatnio młodzi jarosławscy sportowcy osiągnęli imponujące sukcesy. Dla przypomnienia, zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zwyciężyli w Ogólnopolskim XI Memoriale Andrzeja Grubby, rozegranym w pierwszej połowie czerwca (10-11.06) w Sopocie. Tenisiści stołowi z Podkarpacia nie mieli sobie równych i pewnie zwyciężyli w całej imprezie. SMS Jarosław zagrał w składzie: Anna Brzyska, Szymon Brud i Dawid Szczygieł, a opiekunem był Mateusz Czernik.

Z kolei JKS Jarosław rocznik 2010 wywalczył bardzo wysokie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski 2017. Podopieczni trenera Damiana Urbanika zanim dotarli do finału, bardzo dobrze przeszli majowe eliminacje w Mogielnicy, zakończone II miejscem w grupie.

Turniej finałowy rozegrali 11 czerwca br. w Warszawie. Wzięło w nim udział aż 128 drużyn z całego kraju. Wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników była możliwość rozegrania chociażby jednego meczu na głównej płycie stadionu aktualnego mistrza Polski - Legii Warszawa. - Przyjechaliśmy pokazać się z dobrej strony, jesteśmy dobrze przygotowani do tego turnieju. Mam ciekawy zespół, który prowadzę od roku. Będziemy zespołem walczącym do końca - zapowiadał przed finałem trener Damian Urbanik i dotrzymał słowa. JKS Jarosław rocznik 2010 w Klubowych Mistrzostwach Polski 2017 zajął bardzo wysokie, IV miejsce. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Zawodnicy: Dawid Dymnicki (Dymek), Bartosz Bórzyński (Burza),  Tymoteusz Chrapek (Tymek), Filip Cwynar (Fifi), Alan Czopik, Kacper Wolańczyk (Wolan), Arek Podgórnik (Aro), Karol Galuch (Galuszek), Domiinik Ciećkiewicz (Domino), Filip Twardowski (Twardy), Piotr Tomaszewski.

Osiągnięte sukcesy były okazją do spotkania z utalentowanymi, młodymi zawodnikami. Zarówno tenisiści stołowi, jak i piłkarze razem z trenerami przyjęli zaproszenie burmistrza Waldemara Palucha. W poniedziałek 26 czerwca br. gospodarz miasta podziękował drużynom za wspaniałe wyniki oraz promocję Jarosławia na arenie ogólnopolskiej; wręczył też upominki. W swoim gabinecie gościł również dumnych Rodziców i Dziadków młodych sportowców.

Raz jeszcze gratulujemy  i życzymy kolejnych, wysokich wyników sportowych.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.06.2017 | aktualizacja 28.06.2017 07:41)
Fot. Iga Kmiecik
SMS zwycięzcą Ogólnopolskiego XI Memoriału Andrzeja Grubby... | Fot.  archiwum Szkoły
SMS zwycięzcą Ogólnopolskiego XI Memoriału Andrzeja Grubby...
Fot. archiwum Szkoły
JKS Jarosław rocznik 2010 w Klubowych Mistrzostwach Polski 2017 zajął bardzo wysokie, IV miejsce. | Fot.  archiwum Klubu
JKS Jarosław rocznik 2010 w Klubowych Mistrzostwach Polski 2017 zajął bardzo wysokie, IV miejsce.
Fot. archiwum Klubu
Archiwum
Wrzesień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30