Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

60 lat pracy zawodowej laureata „Jarosława”

22 i 23 czerwca br. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu była gospodarzem V międzynarodowej konferencji naukowej pn. Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych”. Pierwsza część spotkania została poświęcona Jubileuszowi 60-lecia pracy naukowo-dydaktycznej prof. nadzw. dra hab. Romana Fedana, byłego Rektora Uczelni oraz m.in. laureata „Jarosława 2005” w kategorii Nauka. Gratulacje Jubilatowi w imieniu burmistrza miasta Waldemara Palucha złożył zastępca, Dariusz Tracz.
Fot. Magdalena Bojarska

V międzynarodowa konferencja naukowa pn. Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych", to inicjatywa Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu, we współpracy z Radą Biznesu. W tym roku jej program został wzbogacony o wyjątkowy Jubileusz prof. nadzw. dra hab. Romana Fedana, który świętuje 60 lat pracy naukowo-dydaktycznej. Były Rektor naszej Uczelni wśród wielu odznaczeń i wyróżnień, posiada również statuetkę „Jarosława" przyznaną w 2006 r. w kategorii Nauka. Znalazł się wówczas w gronie dziesięcioosobowym obok m.in. ks. prałata Władysława Janeczki, zagranicznych partnerów - Siegfrida Linsa, Franza Webera i Jana Durovcika, czy Stanisława Gierczaka.

W panelu pełnym wspomnień i wzruszeń poświęconym Jubilatowi, uczestniczył także zastępca burmistrza Dariusz Tracz, który dołączył do wielu gości z najlepszymi życzeniami i podziękowaniami za wkład w rozwój jarosławskiej Uczelni.  Przekazał również od burmistrza Waldemara Palucha okolicznościowy list, w którym czytamy: „Dzisiejszy jubileusz jest okazją do wspomnień i podsumowań. Liczba sukcesów i osiągnięć utwierdza w przekonaniu, że lata te były czasem intensywnej pracy oraz dobrych decyzji. (...)Życzę Panu pomyślności w życiu osobistym oraz dalszych sukcesów zawodowych. Aby każdy kolejny dzień przynosił satysfakcję z pełnionej misji edukacyjnej".

Słowa wdzięczności za wkład w rozwój jarosławskiej Uczelni oraz wyrazy uznania i szacunku, łącznie z życzeniami nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, jak też optymizmu i wiary w sens codziennego trudu popłynęły ze strony prof. Krzysztofa Rejmana, JM Rektora PWSTE w Jarosławiu, jak również przedstawicieli współpracujących instytucji, jak Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Jarosławia. Obecne było Dowództwo 14 dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława WIECZORKIEWICZA w Jarosławiu oraz reprezentacje polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, których z jarosławską uczelnią łączy długoletnia współpraca.

Podczas konferencji debatowano w ramach 4 paneli, z których kolejne poświęcone były współczesnym problemom rozwoju globalnego i regionalnego, uwarunkowaniom i koncepcjom funkcjonowania podmiotów gospodarczych i globalnym, a także regionalnym aspektom bezpieczeństwa państwa.
Drugi dzień konferencji zdominowały wystąpienia przedstawicieli Rady Biznesu działającej przy Instytucie Ekonomii i Zarządzania PWSTE.

Celem obrad było wypracowanie modelu platformy współpracy środowiska naukowo-dydaktycznego, biznesowego oraz lokalnego samorządu, przy osiągnięciu równowagi w potrzebach wszystkich partnerów i podnoszeniu świadomości w zakresie roli nauki w rozwoju gospodarczym.

Konferencję honorowym patronatem objął m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.06.2017 | aktualizacja 05.07.2017 07:41)
Archiwum
Grudzień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31