Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zgłoś kandydata do Nagrody Burmistrza!

Od 1994 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje czy przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. Statuetka „JAROSŁAWA” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych, a od ubiegłego roku zmianie uległa formuła jej przyznawania. Po raz pierwszy w scenerii rynku, w obecności uczestników Jarmarku Jarosławskiego zostało przedstawione grono pięciu osób nominowanych, a wyróżnienie trafiło tylko do jednej z nich. Podobnie będzie i tym razem. Do 4 sierpnia br. można zgłaszać kandydatury. Serdecznie zapraszamy!
W pracowni artysty rzeźbiarza Dariusza Jasiewicza - autora statuetki, znajduje się jej pierwowzór. | Fot.  M. Młynarska
W pracowni artysty rzeźbiarza Dariusza Jasiewicza - autora statuetki, znajduje się jej pierwowzór.
Fot. M. Młynarska

Nagroda Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosław" ma już 23 lata. Jej pomysłodawcą był ówczesny burmistrz Jerzy Matusz. Do tej pory trafiła do rąk ponad dwustu laureatów - wielu zasłużonych osób, zarządów, firm, instytucji czy stowarzyszeń, za wybitne osiągnięcia w dziedzinach życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego. W poprzednich latach otrzymywało ją końcem roku od pięciu do trzynastu osób.

Ubiegłoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ została zmieniona nie tylko formuła jej przyznawania, ale i sceneria. Okazją do zorganizowania uroczystości wręczenia statuetki w plenerze był Jarmark Jarosławski, którego uczestnicy mieli również możliwość poznać pięć osób nominowanych przez Kapitułę, wybranych spośród zgłoszonych kandydatów.

Tak będzie i tym razem. Zachęcamy do składania wniosków o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosława 2017".

Mogą to zrobić w terminie do 4 sierpnia br.: pełnoletni mieszkańcy (co najmniej pięciu), organizacje pozarządowe oraz podmioty działające w zakresie pożytku publicznego, Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego, organy administracji publicznej, zakłady pracy działające na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, radni Rady Miasta.

Wzór wniosku dostępny jest w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta (Rynek 1, parter, pok. 2),  w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej CKiP, Miejskiej Bibliotece Publicznej, zaś wersja elektroniczna na naszej stronie www.jaroslaw.pl

Zgłoszeń można dokonać:

  • osobiście - w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, parter, pok. 2),
  • pocztą - wysyłając wypełniony wniosek na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Nagroda Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosław". O dacie złożenia decyduje data stempla pocztowego,
  • elektronicznie -  wysyłając skan wypełnionego wniosku na adres e-mail:

Zarządzenie Nr 242/2017 ws. ustanowienia nagrody i regulaminu jej przyznawania oraz Zarządzenie Nr 243/2017 ws. powołania Kapituły dostępne są TUTAJ.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.07.2017 | aktualizacja 07.08.2017 07:22)
Archiwum
Czerwiec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30