Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Niedzielne spacerki z Anną i Wilhelmem

W każdą wakacyjną niedzielę, popołudniami (godz. 15.00) sprzed kamienicy Attavantich wyruszają spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem. Znających doskonale zakątki miasta zaskoczą z pewnością przygotowane ciekawostki, a podążających po raz pierwszy czterema szlakami zachęcą do częstszych spacerów. 9 lipca można zwiedzić miasto z Anną Ostrogską. Tym samym szlakiem, od jezuitów do benedyktynek podążymy też 6 sierpnia. Śladami sławnych jarosławian przejdziemy 16 lipca i 13 sierpnia. Na wspólne spacery z Wilhelmem Orsettim zapraszamy 23 lipca i 20 sierpnia, zaś do wędrówki szlakiem dziedzictwa pokoszarowego zachęcamy 30 lipca i 27 sierpnia. O wszystkich ciekawostkach i zagadkach będzie można porozmawiać w ramach odbywających się po spacerkach klubów dyskusyjnych.

Od trzech lat w naszym mieście, w wakacyjne miesiące organizowane są niedzielnych spacerki z przewodnikiem. Pomysł okazał się bardzo trafną inicjatywą, dlatego każdego roku Centrum Kultury i Promocji przygotowuje nowe trasy, które pozwalają poznać Jarosław od niecodziennej strony. Podążamy nie tylko szlakiem jarosławskiej architektury, ale były również spacerki szlakiem chasydzkim, znanych i nieznanych postaci Jarosławia (Wiesław Kielar), Miejsc Pamięci Narodowej (Harcertswo). Do tej pory taka forma odkrywania jarosławskich zakątków i związanych z nimi ludzi, czy tradycji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród zwiedzających były osoby, które przemierzyły wszystkie przygotowane trasy i w kolejnych edycjach z przyjemnością kontynuują wędrówki po mieście. Dołączają donas też osoby spoza Jarosławia zauroczone miastem, jego historią i architekturą.

Tym razem, w każdą wakacyjną niedzielę mamy okazję wędrować z przewodnikiem zwiedzając z Anną Ostrogską „Szlak Wielkich Fundacji - od jezuitów do benedyktynek” (9 lipca i 6 siepnia); czy poznając Smuela Spiegla w podróży „Śladami sławnych jarosławian” (16 lipca i 13 sierpnia). Z Wilhelmem Orsettim przeniesiemy się w „Złoty wiek Jarosławia” (23 lipca i 20 sierpnia), a na koniec podążymy „Szlakiem Dziedzictwa Pokoszarowego – Garnizon Jarosław” (30 lipca i 27 sierpnia).

Zbiórka przed kamienicą Attavantich (Rynek 5) o godz. 15.00.
Czas spaceru ok. 1,5 godziny.

O wszystkich ciekawostkach i zagadkach będzie można porozmawiać w ramach klubów dyskusyjnych, odbywających się po spacerach na Placu św. Michała. Dla uważnych - quizy z nagrodami! Koszt uczestnictwa: 5 zł - bilet normalny, 3 zł - bilet ulgowy. Dostępne w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5.

„Spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem" są częścią wakacyjnego projektu „Kulturalne Lato w Mieście" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach projektu pn. „Zakup doposażenia na cele działalności kulturalnej".

Zapraszamy!
Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(28.07.2017 | aktualizacja 28.07.2017 10:05)
Archiwum
Listopad 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30