Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Fotoklub RP z wizytą w ratuszu

W środę, 12 lipca, gościliśmy w Urzędzie Miasta Jarosławia uczestników ogólnopolskiego pleneru fotograficznego FOTOKLUBU RP z Warszawy, z prezesem Mieczysławem Cybulskim i Krystyną Małgorzatą Dołowską na czele. Miłośnicy wyjątkowych ujęć będą ich poszukiwać w naszym mieście do niedzieli. Współorganizatorem pleneru jest Miejski Ośrodek Kultury.

O tradycji i historii naszego miasta oraz o jego wyjątkowych walorach opowiedzieli zabranym w Sali Narad gościom: dyrektor MOK Elżbieta Śliwińska i zastępca burmistrza Dariusz Tracz. Spotkanie było okazją do wykonania wielu niepowtarzalnych ujęć z ratuszowej wieży zegarowej, a także z płyty rynku.

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców powstał w 1995 roku. Zrzesza artystów fotografów (fotografików), twórców fotografii artystycznej.
Nawiązuje do tradycji Fotoklubu Polskiego, którego głównym celem było rozwijanie fotografii artystycznej, nazwanej przez Jana Bułhaka - fotografiką.
Statutowym celem działania Fotoklubu RP jest rozwój i upowszechnianie fotografii artystycznej oraz współuczestniczenie w rozwoju kultury. Stowarzyszenie reprezentuje interesy twórcze i zawodowe swych członków.
Statutowe cele Fotoklub RP spełnia udzielając patronatu merytorycznego oraz inspirując i współorganizując wydarzenia fotograficzne o zasięgu krajowym i międzynarodowym, takie jak: konkursy, plenery fotograficzne, wystawy. Stowarzyszenie dba również o należyte uhonorowanie dorobku osób związanych z fotografią, nadając tytuł honorowy "Zasłużony dla Fotografii Polskiej" oraz medale "Za fotograficzną twórczość".
Fotoklub RP jest członkiem operacyjnym i reprezentantem Polski w Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) z siedzibą w Paryżu (Francja). Pośredniczy w uzyskiwaniu tytułów artystycznych i honorowych FIAP.

Żródło: profil Fotoklubu RP na portalu społecznościowym Facebook

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.07.2017 | aktualizacja 12.07.2017 16:35)
Archiwum
Czerwiec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30