Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Z mieszkańcami o remoncie Kraszewskiego, Pełkińskiej i Bulwarach nad Sanem

W środę, 19 lipca, w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich przy ul. Kraszewskiego 39, rady dzielnic nr I i VI zorganizowały spotkanie z udziałem burmistrza Waldemara Palucha, w sprawie remontu ul. Kraszewskiego i ul. Pełkińskiej oraz zagospodarowania Bulwarów nad Sanem. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z koncepcjami zarówno remontu obu ważnych ulic miejskich, jak i pomysłami na uatrakcyjnienie nabrzeża rzeki. Nie zabrakło dyskusji np. na temat zlokalizowania ewentualnych miejsc parkingowych przy ulicy Kraszewskiego, czy wycinki drzew związanej z realizacją inwestycji drogowej. Podczas spotkania uczestnicy otrzymali do wypełnienia formularz konsultacyjny, zawierający pytania dotyczące obu planowanych przedsięwzięć. Można było anonimowo wyrazić głos poparcia, bądź sprzeciwu wobec propozycji przedstawionej przez burmistrza i przedstawicieli Urzędu Miasta Jarosławia.

Spotkanie z inicjatywy rad dzielnic nr I i VI było dobrą okazją do przedstawienia założeń planowanego przez Gminę Miejską Jarosław remontu ulic Kraszewskiego i Pełkińskiej z udziałem środków zewnętrznych, a także koncepcji zagospodarowania Bulwarów nad Sanem. Mieszkańcy mogli zapoznać się z dwiema prezentacjami, a także programem funkcjonalno-użytkowym, który zawiera szczegóły np. dotyczące proponowanej wycinki drzew (na mapkach zaznaczono drzewa wskazane przez projektanta do wycinki), czy lokalizacji miejsc parkingowych. Na pytania mieszkańców odpowiadał burmistrz Waldemar Paluch, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej Magdalena Zarębska-Lorenowicz oraz koordynator ds. infrastruktury drogowej w mieście Robert Bembnowicz.

"Wobec odrzucenia przez Radę Miasta Jarosławia uchwał dotyczących obu inwestycji, otrzymuję od Państwa liczne sygnały, że temat wart jest jednak kontynuacji. Intencją organizatorów środowego spotkania było, abym bezpośrednio przedstawił mieszkańcom koncepcję tych projektów i wyjaśnił szczegóły możliwych rozwiązań i dalszych ewentualnych działań. Dziękuję Państwu za udział, dzięki któremu mogłem bezpośrednio usłyszeć opinie, zastrzeżenia i propozycje dotyczące remontu ulic Kraszewskiego i Pełkińskiej oraz Bulwarów nad Sanem. Dodatkowo zebraliśmy 58 anonimowych formularzy konsultacyjnych, w których wyrazili Państwo swoje poparcie, bądź sprzeciw co do prezentowanych koncepcji" - wyjaśnia burmistrz Waldemar Paluch.

"Oba projekty zostały wprawdzie odrzucone przez Radę Miasta podczas sesji, ale ponieważ nie jest jeszcze za późno na starania o środki na ich dofinansowanie, rozmawialiśmy o szczegółach, możliwych rozwiązaniach, o tym czego obawiają się mieszkańcy, a na czym najbardziej by im zależało. Ucieszyła mnie obecność radnych, którzy mieli okazję poznać bezpośrednio opinie mieszkańców na temat omawianych projektów. Atmosfera chwilami była gorąca, ale dyskusja na ogół merytoryczna. Usłyszałem wczoraj wiele słów wsparcia, projekty przedstawione bliżej i omówione bardziej szczegółowo, zyskały aprobatę większości zebranych. Mieszkańcy określali, co według nich wymagałoby korekty. Wspominano między innymi o tym, aby usuwanie drzew przy Kraszewskiego ograniczyć do minimum i do przypadków całkowicie niezbędnych, a także nie rozbudowywania nadmiernie miejsc parkingowych. Koncepcja Bulwarów Nad Sanem również zyskała przychylne przyjęcie. W zasadzie zgodnie zaaprobowano ideę zagospodarowania i przybliżenia miastu terenów nad rzeką. Padły też głosy, aby ponownie przedłożyć te projekty pod głosowanie Rady Miasta Jarosławia" - dodaje burmistrz.

 

 

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.07.2017 | aktualizacja 25.07.2017 13:04)
Archiwum
Czerwiec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30