Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wakacyjnie

Dobiega końca ostatni turnus półkolonii organizowanych przez Miasto. Ponad setka dzieci pod okiem opiekunów spędziła tydzień na zorganizowanych ciekawie zajęciach. Były wycieczki, warsztaty lalkarskie, garncarskie, kulinarne, plażowanie. Miejski Ośrodek Kultury zorganizował wspólnie z Urzędem Miasta cztery tygodniowe turnusy. Uczestniczyły także w pikniku zorganizowanym przez Polski Związek Łowiecki.
Dobiega końca IV turnus pólkolonii, dzieci z uśmiechem na twarzy bawiły się podczas zajęć i wycieczek. Pomysł zainicjowany w zeszłym roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i maluchów. Dla rodziców i opiekunów to znakomita forma zorganizowania dzieciom czasu wolnego, gdy sami są w pracy. Projekt skierowany jest do uczniów szkół jarosławskich w wieku od 7 do 10 lat. Zapisy tegoroczne do udziału w półkolonii trwały zaledwie tydzień. Półkolonia sfinansowana jest z budżetu Miasta Jarosławia - Wydziału Oświaty, rodzice pokrywają jedynie koszt wyżywienia - obiad, napoje, II śniadanie. Do ubiegłego roku tygodniowe zajęcia wakacyjne organizowano w szkołach i zajęcia skierowane były właściwie tylko do uczniów danej szkoły. Po raz drugi organizujemy ogólnomiejską półkolonie i okazuje się to o wiele lepszą formą wypoczynku dla dzieci. 
Urząd Miasta organizuje nie tylko wypoczynek letni dla dzieci, w stałym harmonogramie zajęć letnich są także obozy dla młodzieży.
Praktykowany od kilku lat obóz młodzieżowy na Węgrzech także cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizacja obozu jest jednym z elementów współpracy partnerskiej Jarosławia z X Dzielnicą Budapesztu. W tym roku opiekunowie i dzieci (najlepiej ucząca się młodzież) spędzili wyśmienicie czas nad węgierskim Ballatonem. 
Dodatkowo Wydział Oświaty zorganizował międzynarodowy obóz dla młodzieży z kilku miast partnerskich, relację z wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem

Iwona Międlar
Wydział Oświaty
(11.08.2017 | aktualizacja 11.08.2017 16:11)
Fot. Archiwum MOK
Obóz nad Ballatonem | Fot.  Archiwum organizatora
Obóz nad Ballatonem
Fot. Archiwum organizatora
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30