Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Maraton Kajakowy

Blisko 30 zawodników rywalizowało o miano zwycięzcy w XXV Ogólnopolskim Maratonie Kajakowym rzeką San na trasie z Przemyśla do Jarosławia. Wśród uczestników byli również zawodnicy mieszkający poza granicami Polski (Anglia).

Piękna pogoda oraz sprzyjający poziom wody zapewniły uczestnikom XXV Ogólnopolskiego Maratonu Kajakowego rzeką San na trasie z Przemyśla do Jarosławia niezapomniane wrażenia na blisko 40-kilometrowej trasie maratonu. Wszystkie kategorie, w jakich organizowany był maraton (K-1 mężczyzn, K-2 mężczyzn oraz K-2 mieszane), wystartowały z Wyszatyc (prom) o godz. 10.15.

Z relacji obecnego na linii startu Józefa Rybczyńskiego z Przemyśla, kolekcjonera tematu: „Kardynał Karol Wojdyła - Ojciec Św. Jan Paweł II w Metropolii Przemyskiej" wynika, że 19 lipca 1958 r. Karol Wojdyła (ówczesny ksiądz - profesor) wraz z grupą swoich studentów płynąc rzeką San z Przemyśla, zatrzymał się na odpoczynek w okolicy startu obecnego maratonu w Wyszatycach. Zaś w dniu następnym, 20 lipca w godzinach rannych, miejscem postoju jego grupy była przystań w Jarosławiu. Stąd, po śniadaniu w Klasztorze ss. Niepokalanek, udali się w dalszą podróż.   

Wśród jedynek męskich pierwszy linię mety usytuowaną na wysokości mostu drogowego w Jarosławiu przepłynął Artur Jagiełłowicz z Jarosławia, pokonując dystans maratonu w 3 h i 21 minut przed Arkadiuszem Haloszką z Tuczemp i Krzysztofem Skotnickim z Jarosławia.

W kategorii dwójek mieszanych (mix) zwyciężyła para Gabriela Jaremko i Rafał Świderski z Jarosławia. Trasę maratonu pokonali w 3 h i 3 minuty, osiągając najlepszy wynik spływu. Kolejne miejsca zajęli: para Karina Stefaniszczyn i Tomasz Dawidowicz z Przemyśla oraz Maria i Jacek Ochabowie z Jarosławia.

Wśród dwójek męskich najlepszymi okazali się Tadeusz Lewicki i Jerzy Bajorski z Muniny/Jarosław, wyprzedzając Eugeniusza i Piotra Jasiewiczów ze Zgody/Surochów i zdobywców trzeciego miejsca Pawła Półciennika i Daniela Wiecha z Przemyśla.       

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, najmłodsza uczestniczka maratonu Maria Ochab, najstarszy uczestnik Eugeniusz Jasiewicz oraz wszyscy pozostali jego uczestnicy, otrzymali okolicznościowe puchary, nagrody rzeczowe oraz medale, które w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha wręczyli Jacek Stalski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz insp. Marek Piotrowski - pracownik Wydziału Oświaty.

W br. uczestnikami maratonu byli m.in. kajakarze z Przemyśla, Przeworska, Krosna, Metachy (Anglia) oraz Jarosławia.
Nad bezpieczeństwem wszystkich na trasie całego maratonu czuwali ratownicy MOSiR w Jarosławiu. Po zakończeniu rywalizacji, organizatorzy zapewnili zawodnikom oraz kibicującym rodzinom i sympatykom gorący poczęstunek.

 

Marek Piotrowski, Wydział Oświaty

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.09.2017 | aktualizacja 13.09.2017 18:21)
Fot. Archiwum MOSiR
Archiwum