Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

24 września wybory uzupełniające do Rady Miasta Jarosławia

Już w najbliższą niedzielę, 24 września br. odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Jarosławia. Wyborcy okręgów wyborczych nr 4 i 17 zdecydują, kto spośród pięciu kandydatów będzie ich reprezentował w Radzie Miasta po śmierci śp. radnych Andrzeja Pieszki oraz Lesława Wysockiego.
Fot. M. Młynarska

W związku ze śmiercią radnych Rady Miasta Jarosławia - śp. Andrzeja Pieszki i śp. Lesława Wysockiego, Komisarz Wyborczy w Przemyślu 4 lipca br. wydał postanowienie ws. stwierdzenia wygaśnięcia mandatów radnych. W porozumieniu z Komisarze Wyborczym, dzień później (5.07) Wojewoda Podkarpacki wydał zarządzenie ws. przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Miasta Jarosławia w okręgach wyborczych nr 4 i nr 17. Wybory odbędą się już w najbliższą niedzielę, 24 września br.

 

W okręgu wyborczym nr 17 kandydują:

Witold Duszyński - Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Jarosław 
Elżbieta Raczyńska - Komitet Wyborczy Wyborców „Prawica Jarosławia"

W okręgu wyborczym nr 4 kandydują:

Hubert Hołowaty - Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Jarosław
Anetta Makarska - Komitet Wyborczy Wyborców „Prawica Jarosławia"
Magdalena Wieczorkiewicz - Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Wieczorkiewicz

Lokale wyborcze w dniu głosowania otwarte będą w godz. 7.00-21.00.

Okręg nr 4 - ulice: Boczna Garbarze, Boczna Sanowa, Profesora Tadeusza Broniewskiego, Jana Długosza, Flisacka, Aleksandra Fredry, Garbarze, Jana Harlendera, Wiesława Kielara, Stanisława Kopystyńskiego, Czesława Miłosza, Nad Sanem, Sanowa, Ustronie, Wiśniowa, Walerego Wróblewskiego, Zamkowa, Zduńska nr 17
Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej: Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o., ul. Zamkowa 1

Okręg nr 17 - os. im. Armii Krajowej, Pasaż Poety Jerzego Hordyńskiego
Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej: Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Żeromskiego 4

- Wybierzmy ludzi pracowitych, energicznych, odpowiedzialnych, którzy swoim życiem i sukcesami pokazali że można powierzyć im pieczę nad sprawami dotyczącymi nas wszystkich. Wybierzmy tych, którzy potrafią współpracować i mając na uwadze wspólne dobro wznosić się ponad partyjne interesy. Zagłosujmy na kandydatów rozumiejących co to kompromis i jak godzić interesy różnych stron, bo tak jedynie można realizować sprawy miasta. Wybory, to podstawowy i ważny akt demokratyczny. Liczny udział w nich, jest miarą naszej dojrzałości jako społeczności lokalnej. Dlatego niezależnie od tego kogo zamierzają Państwo poprzeć, przede wszystkim trzeba wziąć udział w wyborach - zachęca burmistrz miasta, Waldemar Paluch.

 

Więcej informacji o wyborach uzupełniających do RM Jarosławia dostępnych jest na www.bip.jaroslaw.um.gov.pl w specjalnej ZAKŁADCE.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(22.09.2017 | aktualizacja 22.09.2017 17:55)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31