Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Ulica zdrowia” finiszuje

Już jutro (3.10) zakończenie tegorocznej edycji „Ulicy zdrowia". Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław" przyciągnęło od kwietnia już blisko 1800 osób, a 156 oddało krew. 3 października (wtorek) po raz ostatni w tym roku będzie można bezpłatnie skontrolować stan zdrowia.

Przed nami siódmy termin „Ulicy zdrowia" - bezpłatnej akcji realizowanej od kilku lat w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". Dzięki współpracy Urzędu Miasta z ośrodkami medycznymi, co miesiąc na ul. Grodzkiej możliwe jest wykonywanie podstawowych badań oraz skorzystanie z porad specjalistów.

3 października kończymy akcję, która co miesiąc od kwietnia br. oferuje standardowy pakiet skierowany do wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców miasta. Badania wykonywane są na ul. Grodzkiej w godz. 9.00-12.00. Tradycyjnie w tym czasie na rynku odbywa się pobór krwi w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Na zakończenie tegorocznej edycji w sali narad Ratusza planowane jest też spotkanie z przedstawicielami ośrodków medycznych, dzięki którym możliwa była realizacja przedsięwzięcia. Zostaną podsumowane działania podejmowane przez ostatnie kilka miesięcy.

Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko 1800 osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone w lipcu (550 osób). Serdecznie zapraszamy!

Mimo, że akcja kończy się w październiku, to jeszcze w listopadzie i grudniu zachęcamy do wsparcia  RCKiK w mobilnym punkcie poboru krwi na rynku.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.10.2017 | aktualizacja 02.10.2017 10:47)
Archiwum