Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Przysięga wojskowa na rynku

Już w piątek na jarosławskim rynku o godz. 10.30 rozpocznie się uroczysta przysięga wojskowa, którą złożą żołnierze służby przygotowawczej. Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta Jarosławia, Dowódca 14 dywizjony artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza, Dowódca 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca oraz Dowódca 1 batalionu czołgów im. płk. Józefa Koczwary.
Fot. Iga Kmiecik

To druga w tym roku taka uroczystość organizowana na jarosławskim rynku. Pierwszą przysięgę 16 lipca br. złożyli żołnierze TSW. Szczegóły TUTAJ

Z kolei 6 października br. uroczystą przysięgę złoży 200 żołnierzy 14 das,  21 daplot oraz 1 batalionu czołgów. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w Kolegiacie Bożego Ciała w intencji żołnierzy służby przygotowawczej.

O godz. 10.30 przed Ratuszem uroczystość rozpocznie się od złożenia meldunku dowódcy, podniesienia flagi RP oraz przemówień. Następnie żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 14 das. Zaplanowano również defiladę pododdziałów oraz pokaz statyczny sprzętu wojskowego. 

W związku z organizacją uroczystości w godz. od 6.00-12.00 będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów na rynku. Za utrudnienia przepraszamy!

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.10.2017 | aktualizacja 04.10.2017 09:22)
Archiwum