Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wybierz inicjatywę obywatelską - oddaj swój głos!

Ruszyło głosowanie na projekty zaproponowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Po weryfikacji, rekordowej w tym roku liczby 56 propozycji, mieszkańcy miasta mogą wybierać spośród 50 inicjatyw dopuszczonych do głosowania. Na karty z głosami wrzucone do urny, wysłane pocztą czy przez Internet czekamy do 16 października. Wyniki poznamy 25 października.
Urna na karty znajduje się w Ratuszu - Kancelaria Ogólna, parter, pok. nr 2 | Fot.  M. Młynarska
Urna na karty znajduje się w Ratuszu - Kancelaria Ogólna, parter, pok. nr 2
Fot. M. Młynarska
Karty do głosowania dostępne są w Kancelarii Ogólnej UM, punkcie informacji CKiP, miejskiej bibliotece oraz hotelu Turkus.
Karty do głosowania dostępne są w Kancelarii Ogólnej UM, punkcie informacji CKiP, miejskiej bibliotece oraz hotelu Turkus.
Lista projektów do głosowania z przypisanymi im kodami jest opublikowana na stronie www.jaroslaw.pl, została wywieszona na tablicy ogłoszeń w Ratuszu, w autobusach MZK oraz na przystankach.
Lista projektów do głosowania z przypisanymi im kodami jest opublikowana na stronie www.jaroslaw.pl, została wywieszona na tablicy ogłoszeń w Ratuszu, w autobusach MZK oraz na przystankach.
29 września została udostępniona zatwierdzona przez Burmistrza Miasta Jarosławia ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania oraz lista projektów odrzuconych. Tego samego dnia rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 16 października włącznie. Pełnoletni mieszkańcy miasta po raz pierwszy mogą wybierać spośród rekordowej liczby, aż 50 propozycji pogrupowanych w trzy kategorie. Każdemu zadaniu został nadany losowo kod. Nowością jest również możliwość wyboru po jednej inicjatywie z każdej kategorii! Karta będzie ważna zarówno jeśli głosujący zaznaczy zadanie tylko z jednej kategorii, jak również z dwóch, czy trzech kategorii. Projekty do realizacji poznamy 25 października.

 

Jak można zagłosować?

1. Osobiście - przez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania. W terminie 29 września - 16 października br. urna znajduje się w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia, Rynek 1, parter, pokój nr 2. 

2. Pocztą - wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski - GŁOSOWANIE", za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.

3. Przez Internet - wysyłając skan wypełnionej karty do głosowania na adres:

Głos uznaje się za ważny, jeśli zostaną wypełnione wszystkie pola.

KARTA DO GŁOSOWANIA - POBIERZ

Karty dostępne są również w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta (parter, pokój nr 2), w Punkcie Informacji Turystycznej Centrum Kultury i Promocji (Rynek 5), Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry (ul. ks. Jakuba Makary 1) oraz recepcji Hotelu Turkus (ul. gen. Władysława Sikorskiego 5a). W tych miejscach, a także w autobusach miejskiej komunikacji i na przystankach została wywieszona lista projektów dopuszczonych do głosowania.

 

Zapraszamy do głosowania!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(29.09.2017 | aktualizacja 03.10.2017 10:20)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31