Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Rodzin

W ostatnią sobotę września, wierni z różnych stron Archidiecezji Przemyskiej spotkali się w Jarosławiu na Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. To coroczna tradycja członków wspólnoty, za każdym razem odwiedzającej inną parafię, w której szczególnym kultem otaczana jest Matka Boża. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej na placu przed Kolegiatą, pod przewodnictwem JE ks. abpa Adama Szala uczestniczył również burmistrz miasta, Waldemar Paluch z małżonką.

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca to coroczna tradycja członków wspólnoty, za każdym razem organizowana w innej parafii, w której szczególnie czczona jest Matka Boża. Do takich wyjątkowych miejsce w naszym mieście należy także Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. W minioną sobotę przed jarosławski wizerunek przybyli wierni z różnych zakątków archidiecezji m. in. z Cisnej, Lubatowej, Tyrawy Wołoskiej, Krosna, Ustrzyk Dolnych czy piesza pielgrzymka z Surochowa. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się w ogrodach dawnego opactwa ss. benedyktynek, przy pomniku Sł. Bożej Anny Jenke. Tam pierwszą część katechezy wygłosił ks. prałat Marian Bocho. Następnie wierni w procesji przeszli na plac przed Kolegiatę, gdzie mogli wysłuchać drugiej części katechezy wygłoszonej przez ks. Jana Smołę - archidiecezjalnego moderatora Róż Żywego Różańca. Zachęcając do odmawiania różańca duszpasterz przypomniał o narodowej inicjatywie „Różaniec do Granic" organizowanej w pierwszą sobotę października. - Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic" Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń - czytamy na www.rozaniecdogranic.pl

Główną częścią pielgrzymki była uroczysta Msza św. koncelebrowana przed Kolegiatą, pod przewodnictwem JE ks. abpa Adama Szala, który wygłosił również homilię.

- Przemyska rodzino różańcowa - tak trzeba was drodzy bracia i siostry pozdrowić. Jesteśmy przecież jedną rodziną. Tak jak Święta Rodzina jesteśmy zapatrzeni w Jezusa, naszego Zbawiciela - mówił na wstępie Metropolita Przemyski. Nawiązując do 100. rocznicy Objawień Fatimskich podkreśli, że Matka Boża zadaje nam trzy lekcje do odrobienia - lekcje pokory, miłości i przebudzenia. - Dziękuję tym wszystkim, którzy nie wstydzą się modlitwy różańcowej, którzy biorą do ręki różaniec po to, aby był orężem w walce o dobro, świętość, zbawienie swoje, ale i całego świata - podsumował Arcybiskup. Razem z zebranymi na Placu ks. Piotra Skargi, w Eucharystii uczestniczył burmistrz miasta, Waldemar Paluch z małżonką.

Na zakończenie pielgrzymki Arcybiskup przekazał Sztandar Róż Żywego Różańca Sanktuarium MB w Kalwarii Pacławskiej, ponieważ tam członkowie wspólnoty spotkają się w przyszłym roku. Wręczył też Złotą Różę Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, która już po raz drugi organizowała pielgrzymkę (pierwszy raz w 2008 r.).

Więcej zdjęć w GALERII

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.10.2017 | aktualizacja 04.10.2017 11:54)
Fot. M. Młynarska
Archiwum