Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Miejska biblioteka nagrodzona za „Tydzień Bibliotek 2016"

Jarosławska biblioteka otrzymała I miejsce w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2016 - „Biblioteka inspiruje”. To już drugie najwyższe wyróżnienie dla naszej placówki za oryginalny pomysł oraz jego realizację w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Gratulujemy!
Fot. Krzysztof Rajchel
Fot. źródło: www.biblioteka.przemysl.pl

Miejska Biblioteka Publiczna systematycznie bierze udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie  Bibliotekarzy Polskich. Właściwie co roku zostaje zauważona za twórcze włączanie się w ogólnopolską akcję „Tygodnia Bibliotek". Tym razem wyróżnienie jest tym bardziej cenne, ponieważ najwyższe. Nasza placówka zdobyła puchar za zajęcie I miejsca w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2016 - „Biblioteka Inspiruje". Za Jarosławiem uplasowały się inne ośrodki takie jak Rzeszów, Krosno, Przemyśl i Jasło. Wśród nagród zdobytych do tej pory przez miejską biblioteką, to drugi puchar. Pierwszy nasi Bibliotekarze otrzymali za wydarzenie z  2011 r. odbywające się wówczas  pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".

Dyrektor MBP Elżbieta Tkacz puchar odebrała końcem września br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, podczas VIII Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich w siedzibach powiatów na terenie województwa podkarpackiego.

 

- Tym razem zgłosiliśmy wydarzenie pn. „Wiosenny powiew Japonii" z bogatą ofertą kulturalną. Był m.in. wykład „Życie codzienne Japonii", koncert Atsuko Ogawy, film pt. „Ogrody Japońskie". Kraj Kwitnącej Wiśni stał się inspiracją do wielu warsztatów i zajęć interaktywnych jak nauka kaligrafii, origami, ikebany, pokazy japońskiej sztuki walki mieczem Ken-jitsu i Aikido, degustacja smakołyków kuchni japońskiej. Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy prezentację multimedialną „Japonia - kraj kwitnącej wiśni", zawierającą wiele ciekawostek o życiu codziennym Japończyków oraz baśnie japońskie w formie narracyjnego teatrzyku Kamishibai. Oprawę tego wydarzenia tworzyła ekspozycja literatury japońskiej, prac plastycznych i projektów tradycyjnych strojów japońskich oraz okolicznościowe pierniki - mówi dyrektor MBP, Elżbieta Tkacz. - To niepowtarzalne wydarzenie mogło się odbyć dzięki pomocy wielu instytucji, firm, szkół i placówek oświatowych - podkreśla dyrektor.

Gratulujemy wyróżnienia!
Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.10.2017 | aktualizacja 27.10.2017 14:10)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31