Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Burmistrz sprawdzał miejskie inwestycje

W środę, 18 października br. burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcą Wiesławem Pirożkiem odwiedzili miejsca, w których zakończyły się, trwają lub niebawem rozpoczną się miejskie inwestycje. Sprawdzili m.in. wykonanie nawierzchni ostatnio wyremontowanych ulic Górnoleżajskiej, Kolaniki czy chodników i nawierzchni ulicy Jana Matejki. W tegorocznym budżecie miasta na infrastrukturę drogową przeznaczono kwotę ponad 10 mln. złotych. Oznacza to, że budowy, remonty i modernizacje zostały zaplanowane w naprawdę wielu miejscach miasta.

  W ostatnim czasie zakończyły się następujące inwestycje drogowe:remont ul. Kolaniki I etap ulicą Żwirową w kierunku ul. Batalionów Chłopskich, przebudowa ul. Romana Koby, ul. Przygrodzie, budowa ul. Batorego, remont chodników i nawierzchni ul. Jana Matejki, przebudowa ulic i parkingów na os. 1000-lecia, modernizacja parkingów i chodników na os. Jagiellonów, przebudowa ul. Górnoleżajskiej, budowa łącznika ul. Kruhel Pawłosiowski i ul. Grodziszczańskiej, wykonanie miejsc parkingowych w ciągu ul. Słonecznej usytuowane na skarpie od wjazdu od os. 1000-lecia do garaży na os. Słonecznym.

Trwają prace związane z modernizacją ul. Broniewskiego, ul. Jana Pawła II, budową oświetlenia: os. Kopernika, ul. Słonecznej, ul. Broniewskiego, przebudową ul. Kruhel Pawłosiowski - I etap, ul. Bolesława Chrobrego (odcinek Lucjana Siemieńskiego - Jana Mączyńskiego), ul. Drużynieckiej (wyłonionej do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego), budową drogi i chodnika ul. Gen. Jana Skrzyneckiego, przebudową drogi i chodnika ul. 29-listopada, drogi i chodnika ul. Gen. Józefa Chłopickiego, ul. Mochnackiego, budową oświetlenia ul. Pogodnej i ul. Jana Dobrzańskiego, wykonaniem nawierzchni ul. Raszyńskiej (od ul. Pełkińskiej do skrzyżowania z ul. Skarbowskiego), przebudową chodnika i drogi ul. Chłopickiego, wykonaniem chodnika od ul. Grodziszczańskiej do ul. Krakowskiej, przebudową chodnika ul. Powstania Styczniowego, remontem chodnika - skrzyżowanie ul. Poniatowskiego z ul. 3-go Maja (chodnik na zakręcie), chodnikiem na ul. 3-go Maja, budową ul. Wiejskiej, remontem ul. Nabielaka, ul. Czechowskiego, modernizacją oświetlenia w Alei Kasztanowej na os. gen. Kazimierza Pułaskiego, budową oświetlenia ul. Zwierzynieckiej, Podzamcze, Brama Pełkińska, a także placów zabaw na os. Słonecznym, Braci Prośbów i os. 1000-lecia.

Trwają procedury przetargowe na: budowę oświetlenia ul. Batalionów Chłopskich - Kolaniki, budowę oświetlenia ul. boczna Pogodna, budowa oświetlenia łącznika od ul. Drużynieckiej do ul. Pruchnickiej, a także dalszą przebudowę ul. Broniewskiego.

 

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.10.2017 | aktualizacja 24.10.2017 13:56)
Burmistrzowie na ul. Kolaniki | Fot.  Iga Kmiecik
Burmistrzowie na ul. Kolaniki
Fot. Iga Kmiecik
ul. Jana Matejki
ul. Jana Matejki
ul. Górnoleżajska
ul. Górnoleżajska
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30