Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Uznanie za odwagę Bartka

Bartek Purcha – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu odebrał od burmistrza Waldemara Palucha podziękowania i gratulacje za odwagę oraz odpowiedzialność, jakimi wykazał się końcem września ratując życie spotkanej przez siebie osoby. Wczoraj (26.10) gospodarz miasta odwiedził 12-latka w szkole. Podczas jednej z lekcji wręczył chłopcu przygotowane upominki oraz list gratulacyjny. Na rówieśników z klasy VI D też czekała mała niespodzianka.

Każda osoba potrzebująca nagle pomocy, chciałaby spotkać takiego młodego człowieka jak Bartek Purcha - uczeń klasy VI D Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. 12-latek wracając końcem września ze szkoły, udzielił pomocy kobiecie siedzącej na przystanku przy ul. Kraszewskiego (obok Ogrodu Jordanowskiego). Najpierw, zgodnie z jej prośbą, zadzwonił do córki, a natychmiast po tym wezwał pogotowie.

Jak się okazało, gdyby nie zainteresowanie Barka i prawidłowa reakcja, służbom nie udałoby się szybko udzielić kobiecie pomocy. O tym, że Bartek uratował innej osobie życie, najbliższą rodzinę ucznia oraz szkołę poinformowała wdzięczna córka. Dyrektor placówki, Filomena Górecka-Bedla pogratulowała chłopcu postawy. Wczoraj do gratulacji dołączył osobiście również burmistrz miasta, Waldemar Paluch. Niespodziewanie odwiedził 12-latka podczas lekcji plastyki i w obecności wicedyrektor Renaty Wojtowicz, wychowawcy Joanny Matusz-Smorąg, nauczyciel Marzanny Błahuty oraz kolegów, wręczył Bartkowi plecak z upominkami oraz list, w którym m.in. napisał:

- Postawa jaką się wykazałeś jest potwierdzeniem, że warto pomagać, zwracać uwagę na otaczających nas ludzi, że życzliwość i zainteresowanie są wartościami bezcennymi, od których nigdy nie wolno uciekać. Mogłeś przejść obojętnie obok potrzebującej pomocy osoby, nie zainteresować się lub udać, że nie widzisz problemu, a postąpiłeś odważnie i bardzo dojrzale.

Jestem przekonany, że dla Twoich rówieśników stałeś się bohaterem, a dany przykład zwrócił oczy wielu osób na potrzeby innych. Wrażliwość wobec drugiej osoby to skarb, dzięki któremu rzeczywistość staje się piękniejsza, ludzie bardziej przyjaźni, a życie napełnione sensem. Bartku, życzę Ci wiele szczęścia w życiu osobistym, powodzenia i samych pięknych dni.

Dodatkowo cała klasa otrzymała wejściówki do Podziemnego Przejścia Turystycznego, gdzie czekają na uczniów liczne atrakcje. Nie mogło też zabraknąć słodkiego akcentu.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.10.2017 | aktualizacja 29.10.2017 08:42)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31