Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jesienne nasadzenia z kolorowymi niespodziankami

Od wiosny na placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach zielonych oko cieszą kwitnące kompozycje roślinne. Jak na jesień przystało, tą porą roku barw też nie może zabraknąć. Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. odpowiedzialne za nasadzenia i całoroczną pielęgnację roślin, w drugiej połowie października wykonało kolejne prace przy zmianie aranżacji i realizacji jesiennych nasadzeń. Charakterystyczne dla tej pory roku złocienie są optymistycznym akcentem roślinnym w miejskiej przestrzeni. Pięknie prezentują się m.in. w żółtych i czerwonych donicach, ustawionych przy ul. Tarnowskiego.

W drugiej połowie października na placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach zielonych Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. wykonało zmianę ukwiecenia na jesienne. Kwitnące rośliny od wiosny są kolorową ozdobą naszego miasta. Miejską przestrzeń upiększały już stokrotki, bratki, pierwiosnki, pelargonie, begonie czy wilec. Zapowiedzią zmiany ukwiecenia na jesienne były wrzośce, które od września zdobią Park im. Czesławy Puzon ps. „Baśka". Teraz przyszła odpowiednia pora na złocienie - gatunki bardziej odporne na przymrozki. Barwne kompozycje z ok. 350 sztuk roślin, przynajmniej w trzech odcieniach, pojawiły się na ul. 3 Maja, Pl. Mickiewicza, na Rynku, skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Jana Pawła II z ul. Słowackiego i Kraszewskiego, na ul. Opolskiej, rogu ul. Słowackiego i Jana Pawła II, czy w okolicy Ogrodu Jordanowskiego.

Oprócz roślin, w weekend poprzedzający 1 listopada, wzdłuż traktu pieszego przy ul. Tarnowskiego zostało ustawionych pięć okazałych, kolorowych donic. JPK posadziło w nich trzy gatunki drzew oraz sezonowe złocienie. W sąsiedztwie donic, na wybrukowanych zatoczkach są ławki parkowe, będą też kosze na śmieci. Żółte i czerwone elementy małej architektury wielu mieszkańcom od razu przypadły do gustu. Są dowodem na to, że nawet w pochmurne jesienne dni otoczenie może optymistycznie nastrajać.Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.11.2017 | aktualizacja 06.11.2017 11:37)
Fot. M. Młynarska
Fot. R. Pęcak
Fot. M. Młynarska
Fot. P. Wolontkowski
Fot. R. Pęcak
Archiwum
Grudzień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31