Aktualności / wydarzenia

Ciąg dalszy sukcesów młodych tenisistów stołowych

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka PKS-u Kolping FRAC Jarosław – Anna Brzyska zdobyła brązowy medal w Bratysławie, a Dawid Jadam jest drugim żakiem w Polsce. Gratulujemy!
Fot. archiwum Klubu

Prestiżowy i międzynarodowy turniej ITTF Slovak Cadet Open w Bratysławie dobrze zapamięta Anna Brzyska. Tenisistka stołowa PKS Kolping FRAC Jarosław razem z reprezentacją Polski sięgnęła po brązowe medale w rywalizacji drużynowej. W walce o wielki finał „biało-czerwone" uległy Szwedkom 1:3.

W turnieju gry pojedynczej Ani zabrakło niewiele, by wyjść z grupy eliminacyjnej. Tenisistka stołowa zrehabilitowała się później wygrywając turniej pocieszenia. - Brązowy medal to nagroda za jej bardzo ciężką pracę. Świetnie łączy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego i treningi w klubie. Ania jest młodziczką, a w Bratysławie rywalizowała z kadetkami czyli de facto o dwa lata starszymi rywalkami. Jestem z niej bardzo dumny - przyznaje menedżer klubu, Kamil Dziukiewicz.

To nie koniec dobrych wieści. Gdy Anna Brzyska rywalizowała na Słowacji, w Lidzbarku Warmińskim startował Dawid Jadam. Młody jarosławianin znakomicie rozpoczął Grand Prix Polski Żaków. Przebojem wdarł się do fazy TOP 8. Ograł Mikołaja Kaciubę i Artura Gromka po 3:0 i zameldował się w finale. Dopiero w ostatnim meczu turnieju musiał uznać wyższość Marcela Błaszczyka. - To był bardzo udany weekend i świetna reklama naszej akademii - podsumowuje menedżer.

Młodym zawodnikom gratulujemy kolejnych sukcesów!

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(05.11.2017 | aktualizacja 06.11.2017 07:50)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65