Aktualności / wydarzenia

Turniej przeciw uzależnieniom

Uczniowie II klas gimnazjalnych sprawdzali wczoraj (9.11) zakres swojej wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie sięganie po różnego rodzaju używki oraz ich wpływu na zdrowie i życie. W sali narad Ratusza zmierzyli się w turnieju zorganizowanym w ramach kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. Laureatów jesiennej edycji poznamy 22 listopada.

Kampania „Uzależnieniom mówimy NIE" przestrzegająca dzieci i młodzież przed sięganiem po różnego rodzaju używki ma już 7 lat. Jej koordynatorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Składa się z dwóch edycji: wiosennej - skierowanej do uczniów szkół podstawowych oraz jesiennej - do gimnazjalistów. W związku z reformą edukacji, w tym roku po raz ostatni realizowany jest etap dla klas gimnazjalnych.

Przedstawiciele wszystkich jarosławskich szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi wczoraj (9.11), w sali narad Ratusza sprawdzali stan swojej wiedzy pod okiem przewodniczącego Komisji - Zbigniewa Guzowskiego oraz Małgorzaty Bórzyńskiej - sekretarza MKRPA. Turniej poprzedziły prelekcje informacyjno-ostrzegawcze. We wrześniu i październiku z uczniami spotykali się pracownicy Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu.

Finał jesiennej edycji kampanii z wręczeniem nagród odbędzie się 22 listopada br. o godz. 9.00 w sali lustrzanej CKiP. Wiosenna edycja została podsumowana w maju.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(09.11.2017 | aktualizacja 10.11.2017 09:56)
Fot. M. Młynarska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65