Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ekologia na szóstkę w SP nr 6

W dniach 6-14 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Czystego Powietrza” zorganizowała Tydzień Ekologiczny. Celem wydarzenia zainicjowanego przez Agnieszkę Niemiec oraz Annę Dąbrowską było kształtowanie postaw proekologicznych, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie honorowym Patronatem objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
„Tydzień ekologiczny" w SP nr 6 rozpoczęły lekcje poruszające m.in. problematykę spalania i segregacji śmieci, zanieczyszczeń powietrza oraz żywności modyfikowanej. Nauczyciele prowadzący zajęcia tematyczne korzystali z wcześniej opracowanych na tę okoliczność scenariuszy, które bazowały na materiałach multimedialnych oraz poradnikach i informatorach wydawanych w ramach programu „Czysty Jarosław". Kolejnym krokiem promującym zachowania proekologiczne była organizacja konkursu, polegającego na przygotowaniu haseł, banerów, ulotek, rymowanek, a nawet listów do sąsiadów i rodziców nt. ochrony środowiska.   
W ramach akcji odbył się także dzień ekologicznej żywności (10.11) promujący rolnictwo, a także żywność ekologiczną. W tym dniu dzieci i młodzież przygotowywali zdrowe przekąski na bazie jabłek i miodu.

Podsumowaniem akcji w szkole był pouczający apel (13.11), w którym wzięli udział przedstawiciele kilku klas SP. Ciekawa forma artystyczna ukazała uczniom oraz przybyłym gościom problematykę walki z zanieczyszczeniem środowiska. W wydarzeniu udział wziął m.in. dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska Zbigniew Piskorz, który podziękował organizatorom za cenną inicjatywę, a tym samym za aktywne włączenie się w miejski program „Czysty Jarosław". Apel zakończył się rozstrzygnięciem konkursu artystyczno-literackiego oraz rozdaniem nagród. 

Finałem „Tygodnia Ekologicznego" był przemarsz uczniów wraz z opiekunami na jarosławski Rynek, by z okazji ogólnopolskiego Dnia Czystego Powietrza (14.11) wyrazić sprzeciw wobec działań człowieka, niekorzystnie wpływających na środowisko. Na rynku do uczniów dołączyli: zastępca burmistrza Dariusz Tracz, Renata Chlebowska - dyrektor Wydziału Oświaty oraz Maciej Kędzior - inspektor w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska. Rozdając słodkości podziękowali dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie oraz tak dużą aktywność w kwestii ochrony środowiska w naszym mieście.

Zachęcamy do zapoznania się z listami konkursowymi dzieci o tematyce ekologicznej.
Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(14.11.2017 | aktualizacja 14.11.2017 12:18)
Fot. Renata Pęcak
Fot. Przemarsz na rynek
Archiwum
Grudzień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31