Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wydarzenia sportowe z okazji święta Niepodległej

Od kilkunastu lat, z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście organizowane są nie tylko uroczystości patriotyczne, ale i wydarzenia sportowe. W miniony weekend uczestnicy turniejów piłki nożnej służb mundurowych i szachowego oraz mistrzostw w badmintonie, po raz kolejny walczyli o nagrodę i puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujmy za stworzenie wspaniałego widowiska sportowego.

Obchodom 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyły imprezy sportowe z kilkunastoletnią tradycją, organizowane przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 10 listopada, w hali sportowej został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Więcej TUTAJ.

Z kolei 11 listopada br., w sali konferencyjnej krytej pływalni MOSiR miłośnicy królewskiej gry rywalizowali w Otwartym Turnieju Szachowym o Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia. W turnieju wystartowało blisko 30 szachistów m.in. z Rzeszowa, Przeworska, Radymna, Bystrowic, Pawłosiowa, Pełnatycz oraz Jarosławia. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim (9 rund po 10 minut).

I miejsce zajął Tomasz Lach z Bystrowic (7,5 pkt), II miejsce Dariusz Lach również z Bystrowic (7,5 pkt), a III miejsce Roman Chlebuś z Jarosławia (7,5 pkt). O kolejności miejsc decydowała zajmowana pozycja w rankingu szachowym). Sędzią głównym turnieju był Eugeniusz Kinasz. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia.

Z kolei 12 listopada na parkiecie hali sportowej MOSiR zmierzyli się uczestnicy Otwartych Mistrzostw Jarosławia w Badmintonie Amatorów o Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia.

Ta dyscyplina przyciągnęła blisko 50 osób w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz dzieci (chłopcy i dziewczynki). Byli to zawodnicy m.in. z Przemyśla, Jasła, Lubaczowa, Adamówki, Zarzecza oraz Jarosławia. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjnym okazał się Artur Kurka z Jarosławia, zaś w kategorii kobiet Wiktoria Łabuda z Przemyśla. Sędzią głównym zawodów była Monika Biela z Jarosławskiego Klubu Badmintona.   

Kategoria open kobiety:

I miejsce - Wiktoria Łabuda z Przemyśla
II miejsce -
Irena Woźna z Lubaczowa
III miejsce -
Anna Sowińska z Jarosławia

Kategoria open mężczyźni:

I miejsce - Artur Kurka z Jarosławia
II miejsce -
Tomasz Legeny z Jarosławia
III miejsce -
Przemysław Kuras z Zarzecza

Kategoria dzieci (dziewczynki):

I miejsce - Katarzyna Ciurko z Jarosławia
II miejsce
- Aleksandra Grunt z Jarosławia
III miejsce -
Justyna Marcinkiewicz z Jarosławia

Kategoria dzieci (chłopcy):

I miejsce - Patryk Czogała z Jarosławia
II miejsce -
Szymon Kremer z Jarosławia
III miejsce -
Mateusz Szczepański z Jarosławia          

 

Finaliści zawodów otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe trofea sportowe, które w imieniu burmistrza miasta wręczył insp. Marek Piotrowski z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, a współorganizatorem  Stowarzyszenie Sportowe Jarosławski Klub Badmintona.

 

Marek Piotrowski, Wydział Oświaty

Kancelaria Burmistrza Miasta
(15.11.2017 | aktualizacja 17.11.2017 08:04)
Fot. Andrzej Gwóźdź
Fot. archiwum MOSiR
Archiwum
Marzec 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31