Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wybierz sportowca i trenera 2017 roku!

Ruszył XXVIII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia 2017 roku. Wśród nominowanych do nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia znajduje się 29 sportowców oraz 11 trenerów. Na swoich faworytów można głosować do 2 lutego 2018 r. za pośrednictwem naszej strony internetowej, SMS-owo lub wypełniając kupon. Zapraszamy!

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis stołowy, łucznictwo, boks, kickboxing, aikido, MMA, lekkoatletyka - to dyscypliny, które reprezentują sportowcy i trenerzy rozpoczynającego się XXVIII Plebiscytu  na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia 2017 roku. 22 grudnia 2017 r. ruszyło głosowanie i potrwa do 2 lutego 2018 r. Swoich faworytów możemy wybierać spośród 29 zawodników i zawodniczek oraz 11 trenerów. Głosowanie odbywa się na naszej stronie internetowej (tylko 1 głos z jednego adresu IP), wysyłając SMS na numer 72240 (koszt 2,46 zł z vat) o treści przypisanej każdej osobie oraz za pośrednictwem kuponów drukowanych w Gazecie Jarosławskiej. Kupony można osobiście dostarczyć do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta (Rynek 6, II piętro, pok. 23) lub wysłać na adres: Wydział Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia, Rynek 6, 37-500 Jarosław.

Ogłoszenie wyników Plebiscytu - pięciu najpopularniejszych sportowców oraz trzech trenerów, nastąpi 9 lutego 2018 roku, podczas Jarosławskiej Gali Sportu. 

ZAGŁOSUJ

Organizatorzy: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Redakcja Gazety Jarosławskiej. Inicjatorem, odbywającego się od 1990 roku plebiscytu, jest insp. Marek Piotrowski z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta. 

Dla przypomnienia: W ubiegłorocznej edycji plebiscytu wśród trenerów zdecydowanie zwyciężył Jacek Bronowski (KSW Sokół Jarosław), zaś wśród sportowców biegacz Maciej Tomaszewski (JGB Jarosław). W 2015 r. najpopularniejszym trenerem został wybrany Kamil Dziukiewicz, a sportowcem jego podopieczny tenisista stołowy Wang Zeng Yi. Za 2014 rok triumfowały kobiety: trener Galina Kovalenko oraz podopieczna - piłkarka ręczna Jolanta Płocica. Z kolei cztery lata temu najlepszym trenerem za 2013 rok został wybrany Jacek Bronowski, zaś sportowcem kickboxer Mateusz Kubiszyn.

 

Lista kandydatów (swoich faworytów wybieramy po jednej osobie z grona sportowców i trenerów)

 

SPORTOWCY

1. ARGASIŃSKI Łukasz - KU AZS PWSTE
SMS: SPORTOWIEC 1 na nr 72240
zawodnik trzecioligowej drużyny seniorów w piłce koszykowej mężczyzn

2. BRZYSKA Anna - PKS „Kolping"
SMS: SPORTOWIEC 2 na nr 72240
tenis stołowy, reprezentantka Polski, Mistrzyni Europy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych

3. BULIK Artur - KU AZS PWSTE
SMS: SPORTOWIEC 3 na nr 72240
boks, medalista mistrzostw Polski

4. CHMIELARCZYK Paulina - TS MKS SAN Jarosław
SMS: SPORTOWIEC 4 na nr 72240
zawodniczka drugoligowego zespołu piłki siatkowej, brązowa medalistka Mistrzostw Polski U-23, finalistka Akademickich Mistrzostw Polski -Wicemistrzyni AMP

5. DANICKI Dominik - AZ Combat Aikido
SMS: SPORTOWIEC 5 na nr 72240
zawodnik Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido,  zdobywca II miejsca w XII Ogólnopolskich Zawodach Combat Aikido i Ju Jitsu, II miejsca w II Małopolskim Pucharze Ju-Jitsu formuła grappling, II miejsca w Pucharze Europy Federacji I.K.B w Sztukach Walki grappling  

6. GILOWSKA Joanna - UKS „TRAMP"
SMS: SPORTOWIEC 6 na nr 72240
członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w Łucznictwie na 2018 rok, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych

7. JADAM Dawid - PKS „Kolping"
SMS: SPORTOWIEC 7 na nr 72240
tenis stołowy, reprezentant Polski, medalista Mistrzostw Polski w kategorii żaków i młodzików   

8. KOLCUN Tomasz - Fight Team JKS Jarosław

SMS: SPORTOWIEC 8 na nr 72240
zawodnik MMA oraz WKF K1, I miejsce w Pucharze „Europa Open International Combat" w K1;
Międzynarodowy Mistrz Polski WKF K1 / Light Kick; zwycięzca prestiżowych walk w MMA: Gala MCF-MADNESS CAGE FIGHT oraz Carpatian Worriors

9. KONIECZNY Jakub -  KSW „SOKÓŁ"
SMS: SPORTOWIEC 9 na nr 72240
zawodnik kickboxingu, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w formule Full Contact i Oriental Rules

10. KRZYCZKOWSKI Albert - SMS Jarosław
SMS: SPORTOWIEC 10 na nr 72240
zawodnik występujący w Centralnej Lidze Juniorów w piłce nożnej, król strzelców CLJ, reprezentant kadry Podkarpacia w piłce nożnej

11. LITWIN Miłosz - UKS „TOP 9"
SMS: SPORTOWIEC 11 na nr 72240
zawodnik piłki nożnej, członek kadry OZPN Jarosław na Mistrzostwa Podkarpacia rocznika 2005, członek kadry województwa w tej kategorii wiekowej

12. ŁOBAZIEWICZ Katarzyna - SPR JKS
SMS: SPORTOWIEC 12 na nr 72240
czołowa zawodniczka pierwszoligowego zespołu piłki ręcznej seniorek  

13. MACEK Gabriela - TS MKS SAN Jarosław
SMS: SPORTOWIEC 13 na nr 72240
zawodniczka drugoligowego zespołu piłki siatkowej, brązowa medalistka Mistrzostw Polski U-23, finalistka Akademickich Mistrzostw Polski - wicemistrzyni AMP

14. MOTYKA Kamil - Jarosławska Grupa Biegowa „SOKÓŁ"
SMS: SPORTOWIEC 14 na nr 72240
czołowy biegacz przeszkodowy w Polsce, maratończyk, uczestniczył w ponad 30 biegach ulicznych z czego 20 razy zajmował miejsce na podium

15. OSUCH Agata - UKS „TRAMP"
SMS: SPORTOWIEC 15 na nr 72240
brązowa medalistka w drużynowych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych, 1 miejsce z drużyną w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży  

16. OZIMEK Hubert - JKS 1909
SMS: SPORTOWIEC 16 na nr 72240
podstawowy zawodnik sekcji piłki nożnej juniorów starszych, czołowy zawodnik Podkarpackiej pierwszej ligi piłki nożnej juniorów  

17. PĘKALA Patryk - JKS 1909
SMS: SPORTOWIEC 17 na nr 72240
kapitan trzecioligowej drużyny seniorów  

18. PIĘKNIK Michał - KS „Przedmieście"
SMS: SPORTOWIEC 18 na nr 72240
zawodnik, bramkarz drużyny „Młodzik Starszy", powołany do Kadry OZPN Jarosław na Mistrzostwa Podkarpacia

19. SAJ Katarzyna - TS MKS SAN Jarosław
SMS: SPORTOWIEC 19 na nr 72240
zawodniczka drugoligowego zespołu piłki siatkowej, brązowa medalistka Mistrzostw Polski U-23, finalistka Akademickich Mistrzostw Polski - wicemistrzyni AMP

20. SZAKIEL Maksymilian - JKS 1909
SMS: SPORTOWIEC 20 na nr 72240
wyróżniający się zawodnik pierwszoligowej drużyny piłki nożnej juniorów starszych, występujący  w drużynie seniorów klubu

21. ŚRODEK Marek - KS „Przedmieście"
SMS: SPORTOWIEC 21 na nr 72240
obrońca drużyny seniorów występującej w Klasie „B"

22. ŚWIECARZ Adrian - SMS Jarosław
SMS: SPORTOWIEC 22 na nr 72240
zawodnik piłki nożnej występujący w Centralnej Lidze Juniorów, członek kadry województwa podkarpackiego

23. ŚWIECARZ Hubert - SMS Jarosław
SMS: SPORTOWIEC 23 na nr 72240
zawodnik piłki nożnej występujący w Centralnej Lidze Juniorów, członek kadry województwa podkarpackiego

24. ŚWIZDOR Katarzyna - KSW „SOKÓŁ"
SMS: SPORTOWIEC 24 na nr 72240
zawodniczka kickboxingu, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w formułach ringowych Full Contact, Low Kick, K-1 Oriental Rules  

25. TOMASZEWSKI Maciej - Jarosławska Grupa Biegowa „SOKÓŁ"
SMS: SPORTOWIEC 25 na nr 72240
utalentowany biegach młodego pokolenia, startował w 40 biegach ulicznych, przełajowych i na bieżni, z czego 22 wygrał, zajął m.in. 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce (sztafeta 4x400m), 2 miejsce drużynowo w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych  

26. TURKALO Natalia - SPR JKS
SMS: SPORTOWIEC 26 na nr 72240
czołowa zawodniczka pierwszoligowego zespołu piłki ręcznej kobiet,  jedna z najskuteczniejszych zawodniczek pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet  

27. WAGOWSKI Bartłomiej - KS „Przedmieście"
SMS: SPORTOWIEC 27 na nr 72240
zawodnik drużyny seniorów, czołowy snajper tej klasy rozgrywek  

28. YINGCHAO Hou - PKS „Kolping"
SMS: SPORTOWIEC 28 na nr 72240
tenis stołowy, najlepszy zawodnik Lotto Superligi Tenisa Stołowego, dziesiąta rakieta w rankingu światowym tenisa stołowego

29. ZAJĄC Sylwia - UKS „TRAMP"
SMS: SPORTOWIEC 29 na nr 72240
członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w Łucznictwie na 2018 rok, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w kategoriach

 

TRENERZY

1. BRONOWSKI Jacek - KSW „SOKÓŁ"
SMS: TRENER 1 na nr 72240
sporty walki, kickboxing

2. BULIK Artur - KU AZS PWSTE
SMS: TRENER 2 na nr 72240
sekcja bokserska

3. CHLASTAWA Paweł - SMS Jarosław
SMS: TRENER 3 na nr 72240
piłka nożna

4. DZIUKIEWICZ Kamil - PKS „Kolping"
SMS: TRENER 4 na nr 72240
tenis stołowy

5. KUTYŁA Wiesław - UKS „TRAMP"
SMS: TRENER 5 na nr 72240
sekcja łucznicza

6. LITWIN Mariusz - UKS „TOP 9"
SMS: TRENER 6 pod nr 72240
sekcja piłki nożnej

7. MIKŁASZ Jacek - JKS 1909
SMS: TRENER 7 pod nr 72240
piłka nożna

8. PAJDA Piotr - TS MKS SAN Jarosław
SMS: TRENER 8 pod nr 72240
piłka siatkowa kobiet

9. PIKOR Wiesław - AZ Combat Aikido
SMS: TRENER 9 pod nr 72240
sporty walki, karate, Ju- Jitsu

10. TELEKY Vit - SPR JKS
SMS: TRENER 10 pod nr 72240
piłka ręczna kobiet

11. ZIELIŃSKI Piotr - KS „Przedmieście"
SMS: TRENER 11 pod nr 72240
piłka nożna

 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(22.12.2017 | aktualizacja 03.01.2018 12:43)
Archiwum