Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Audycja z jarosławskich podziemi

W czwartek (18 stycznia br.) Polskie Radio Rzeszów, po raz pierwszy w historii rozgłośni, będzie realizowało audycję na żywo pod ziemią - w Jarosławiu! Dziennikarze Bernadeta Szczypta i Adam Głaczyński przechadzając się korytarzami Podziemnego Przejścia Turystycznego przeniosą słuchaczy w czasy wielkich jarmarków jarosławskich. Cykl „Historie nieznane" w godz. 9.00-12.00. Polecamy!

O bogatej historii Jarosławia, cennych zabytkach, wielokulturowości czy ciekawych wydarzeniach nie raz już mogliśmy usłyszeć na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Okazją były m.in. wakacyjne audycje „Radio Biwak". Tym razem rozgłośnia, po raz pierwszy w swojej historii, zdecydowała się nadawać na żywo pod ziemią - dokładnie spod powierzchni naszego rynku. W ramach czwartkowego „Tu i teraz" - Historie Nieznane, w godz. 9.00-12.00 dziennikarze Bernadeta Szczypta i Adam Głaczyński przeniosą słuchaczy w czasy wielkich jarosławskich jarmarków.

To właśnie ze względu na przywożone tu towary w XVI i XVII w. budowano piwnice, które łączyły się w kręte korytarze. Obecnie w części z nich znajduje się Podziemne Przejście Turystyczne. Kogo dziennikarze spotkają w podziemnej atrakcji? Zachęcamy do wysłuchania programu! Początek godz. 9.00.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(17.01.2018 | aktualizacja 18.01.2018 07:27)
Audycję poprowadzą dziennikarze Bernadeta Szczypta i Adam Głaczyński. | Fot.  M. Młynarska
Audycję poprowadzą dziennikarze Bernadeta Szczypta i Adam Głaczyński.
Fot. M. Młynarska
Fot. archiwum CKiP (3)
Archiwum