Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Kolping na medal

Udanie nowy rok rozpoczęli tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpinga. Młodzież wróciła z Grand Prix Podkarpacia z dwoma medalami, a zespół rezerw umocnił się na pozycji lidera drugiej ligi.

Tym razem Grand Prix Podkarpacia zorganizowano w Stalowej Woli. - Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Brud. Wychowanek PKS-u jak burza przeszedł turniej główny. Pierwszego seta stracił dopiero w półfinale i była to jedyna (!) partia, którą oddał. W finale zmierzył się z klubowym kolegą - Dawidem Szczygłem. Ostatnie spotkanie padło łupem Bruda, który pewnie wygrał 3:0. Szczygieł ostatecznie zajął 3. miejsce. 9. Pozycja dla Szymona Flaumenhafta, a 17. był Alan Zieliński. Wśród dziewcząt, najlepiej z ekipy czarno-pomarańczowych, zaprezentowała się Dagmara Kłak, która odpadła w ćwierćfinale z Emilią Skibą (0:3). W końcowym rozrachunku zajęła 4. miejsce w Stalowej Woli. 7. miejsce zajęła Kinga Hawro, 15. była Natalia Maciałek, a Paulina Maciałek uplasowała się na 21. pozycji - relacjonuje menedżer i trener, Kamil Dziukiewicz.

Kolping nie tylko indywidualnie święci triumfy. Drużynowo, drugi zespół PKS-u umocnił się na pozycji lidera II Ligi. Do zwycięstwa z Karpatami Krosno 8:2 poprowadził Piotr Cyrnek, który wygrał dwie gry pojedyncze oraz jedną podwójną.